Z policji

Jechali na jednym motorowerze. Kierowca był "wczorajszy", pasażer spadł...

Jechali na jednym motorowerze. Kierowca był

17 maja około godziny 12:10 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ludwina z udziałem Ostrowianina.

 

Na miejsce skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że 28-letni mieszkaniec gminy Ostrów Wielkopolski, dzień wcześniej wraz z kolegami świętował swoje urodziny spożywając przy tym alkohol. Następnego dnia był przekonany, że jest trzeźwy, dlatego około godziny 11:00 pojechał motorowerem marki Piaggio po kolegę. Razem mieli jechać na ryby do jednej z miejscowości pod Pleszewem.
 
Podczas jazdy w Ludwinie 31-letni pasażer siedzący z tyłu nagle spadł z motoroweru i upadł na jezdnię. Kierujący natychmiast się zatrzymał i wezwał pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy poszkodowanemu.
 
Policjanci będący na miejscu sprawdzili dokumenty i stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości (0,28 mg/l).
 
Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 


Źródło: KPP Pleszew



Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy