iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Jechał z promilami w Światowym Dniu Trzeźwości

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwość”, których celem była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz eliminowanie nietrzeźwych kierujących. Mundurowi jednego dnia skontrolowali łącznie blisko 100 kierujących i zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W Światowym Dniu Trzeźwości, czyli 15 kwietnia, policjanci z Posterunku Policji w Ostrowie Wlkp. wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej jednostki przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili akcję "Trzeźwość". Policjanci, oprócz badania zawartości alkoholu w organizmie wręczali kierowcom przygotowany pakiet gadżetów oraz ulotki zawierające przestrogi i najważniejsze informacje na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Tego dnia zatrzymany został 50-latek, który kierował pojazdem specjalnym - typu dźwig będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w m. Antonin przez patrol ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca powiatu ostrowskiego wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz o dalszym losie 50-latka zdecyduje sąd.

- Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Skutki „alkoholu za kierownicą” mogą być tragiczne. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak również do osób postronnych, o rozwagę i sprzeciw wobec tego typu sytuacji przypomina ostrowska policja.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI