iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Jechał szybciej, niż na autostradzie

2017-07-31 11:46:16
Zdjęcie: Archiwum
Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o 109 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego osobowym audi. Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 159 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Mundurowi z ostrowskiej drogówki zatrzymali na jednej z ulic w powiecie ostrowskim mężczyznę kierującego samochodem, który w terenie zabudowanym pędził 159 km/h. Kierującym okazał się 38-latek.

 

W tym przypadku piractwo drogowe zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem oraz punktami karnymi.

 

Pamiętajmy jednak, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Okres wakacyjny charakteryzuje się zwiększonym ruchem na drogach, o tym powinni pamiętać podróżujący. Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię - nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Każde 10 km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU