iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Jechał ponad 110 km/h za szybko...

Jak się okazuje zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania. Zupełnym brakiem wyobraźni wykazał się 33-latek, który rozpędził swoje BMW do prędkości 163 km/h w terenie zabudowanym. Kolejny kierowca, to 59-latek, który mercedesem jechał 126 km/h.

Niestety, w swojej pracy policjanci, pomimo zaostrzenia przepisów prawa o ruchu drogowym nadal spotykają kierowców, którzy lekceważą zagrożenia i konsekwencje związane z nieprzestrzeganiem przepisów. Dwa prawa jazdy zatrzymali w weekend policjanci z ostrowskiej drogówki za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

 

W sobotę, 26 lutego policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki BMW, 33-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził z prędkością 163 km/h! 33-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł, otrzymał również 10 punktów karnych.

Kolejny „pirat drogowy” to 59-latek, który w terenie zabudowanym pędził 126 km/h. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali kierowcom prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

 

Pamiętajmy!

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również