iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach, zatrzymali w weekend do kontroli kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym.

W miniony weekend policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

5 listopada po godzinie 15:00 na terenie gminy Raszków, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego BMW. 46-latek z powiatu jarocińskiego poruszał się z prędkością 109 km/h.

6 listopada, po godzinie 13:00 został zatrzymany 47-letni kierowca osobowego forda. Mężczyzna z powiatu ostrzeszowskiego przekroczył prędkość o 56 km/h.

Kierujący za popełnione wykroczenie, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, ukarani zostali mandatami w kwocie 1 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Zostały im też zatrzymane prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

- Przez cały czas apelujemy o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Nadal na drogach pojawiają się osoby, które łamiąc przepisy ruchu drogowego lekceważą bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego - informuje ostrowska policja.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI