iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Jechał o 57 km/h za szybko...

1 500 zł i 13 punktów karnych - taki mandat wystawili policjanci z ostrowskiej drogówki kierowcy VW Golfa, który przekroczył prędkość o 57 km/h.

Kierowca stracił też swoje prawo jazdy. Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. - Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to często jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych - apelują mundurowi.

6 kwietnia na terenie powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Golf. W obszarze zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 107 km/h. W związku z tym 43-letni kierujący stracił swoje prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 1 500 złotych i 13 punktów karnych.

 

- Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze, zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z rozpędzonym pojazdem. Zachowując odpowiednią prędkość, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych! - apelują ostrowscy policjanci.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również