iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Jan Grześkowiak odwołany z funkcji prezesa OZC

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, z powodu przedłużających się absencji w wykonywaniu zadań i obowiązków, odwołała Jana Grześkowiaka z funkcji prezesa zarządu.
- Mając na względzie zapewnienie sprawnej realizacji codziennych, bieżących działań Spółki jak i skutecznego przeprowadzenia ważnych przedsięwzięć inwestycyjnych obowiązki prezesa powierzono dotychczasowemu Członkowi Zarządu i Dyrektorowi Technicznemu Panu Mariuszowi Bolachowi. Funkcję drugiego Członka Zarządu OZC przejmie Pani Wioleta Swora, pracownik Spółki i dotychczasowy Dyrektor Finansowy. Zarówno Pan Mariusz Bolach jak i Pani Wioleta Swora zachowują również dotychczasowe zadania Dyrektora Technicznego i Dyrektora Finansowego - czytamy w informacji Centrum Rozwoju Komunalnego po posiedzeniu Rady Nadzorczej Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.
 
- Taki model zarządzania Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym przez doświadczonych Członków Zarządu o branżowych technicznych oraz ekonomicznych kompetencjach, we współpracy z merytorycznymi i zaangażowanymi pracownikami OZC, zapewnia konsekwentny rozwój programu dekarbonizacji miasta i odejścia od węglowych źródeł zasilania na rzecz innych źródeł ciepła i energii, w tym przeprowadzenie procesu budowy systemu nowoczesnej kogeneracji gazowej, na co pozyskano ponad 7,5 mln złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponadto finalizowane będą prace nad wdrożeniem nowego wieloletniego programu przyłączeniowego sieci cieplnej w ostrowskim Śródmieściu - napisano dalej w komunikacie.
 
Mariusz Bolach posiada niemal 20-letnie branżowe doświadczenie pracy w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, od ponad 5 lat w roli Dyrektora Technicznego i Członka Zarządu.
- Przejęcie przez niego obowiązków kierowania Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym, wspólnie z doświadczonym pracownikiem Spółki ds. ekonomiczno-finansowych oraz współudziale i zaangażowaniu wielu merytorycznych pracowników, to kolejny krok na drodze ewolucji ostrowskiego sektora komunalnego w zmieniającej się rzeczywistości w ważnym i perspektywicznym obszarze miejskiego ciepłownictwa - tym stwierdzeniem kończy się informacja ostrowskiego CRK.
 
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również