iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ciekawostki

Jaki będzie ostrowski park wodny?

2020-09-10 11:49:15

Zdjęcie: Facebook/Beata Klimek
- Czy park wodny powstanie w Ostrowie? Tak. I to nie kwestia kilkunastu lat. To już się dzieje. Ostrowski Ekspres Inwestycyjny ruszył na dobre - informuje Beata Klimek, prezydent miasta.

- Park wodny powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie odkrytego basenu miejskiego „Olimpijska”, ale, co ważne, będzie z nim w sposób wyraźny zintegrowany - dodaje.
 
Powstała koncepcja parku, która została już przez zaakceptowana przez miejskie władze. Zlecono również wykonanie dokumentacji projektowej, nad którą trwają prace. Projekt budowlany, wraz ze zgodą na budowę, będzie gotowy najpóźniej w lutym przyszłego roku. Przystąpiono już również do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni dla terenu obok basenu miejskiego. W przyszłym roku planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego w systemie zaprojektuj – wybuduj.
 
- W Ostrowskim Ekspresie Inwestycyjnym 50 mln zł przeznaczamy na wybudowanie nowoczesnego parku wodnego, a w nim: pełnowymiarowego basenu sportowego, rozbudowanej strefy relaksu, małego basenu do nauki pływania dla dzieci, profesjonalnej strefy saun i strefy SPA - stwierdza prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Ci, którym nie podoba się fakt, że w Ostrowie powstanie aż 100 inwestycji za 250 mln zł mówią, że park wodny to zbędny luksus. Takie „luksusy” na wyciągnięcie ręki mają w swoich miastach mieszkańcy Kalisza, Pleszewa, Kępna, czy Jarocina. To dla nich relaks po pracy, po szkolnych zajęciach, to także nauka pływania i świetna zabawa dla najmłodszych. Już niedługo także ostrowianie będą mogli z takich aktywności korzystać - dodaje.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Fotorelacja


Źródło: Facebook/Beata KlimekReklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl