iOstrowWlkp.pl reklamy
Koronawirus

Jak wypadł Ostrów Wielkopolski na tle innych miast? Wyniki z drive-thru w Wielkopolsce

Drive-thru w Wielkopolsce cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnych społeczności. Łącznie wykonano blisko 7 tys. testów, które wykazały 458 pozytywnych przypadków. Obecnie badania trwają w Poznaniu, a w kolejnych dniach odbędą się m.in. w Pile. Jak wyglądały wyniki w poszczególnych wielkopolskich miastach?

Pierwsze drive-thru zostało przeprowadzone w Krotoszynie. – Było to pierwsze miejsce w Wielkopolsce, w którym mieliśmy do czynienia z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń. Dlatego badania rozpoczęliśmy właśnie od Krotoszyna, wybór był oczywisty – wyjaśnia wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Do przebadania zgłosiły się 302 osoby, z tego dwie były zakażone koronawirusem. – Umożliwiamy badania wszystkim, którzy czują niepewność związaną ze swoim stanem zdrowia i podejrzewają, że mogą chorować na COVID-19 – dodaje wojewoda. 

 

Kolejne drive-thru odbyło się w Kaliszu, w którym na 747 próbek pięć okazało się dodatnich. Najwięcej przebadanych osób było w Kępnie. Wykonano 2 886 testów, a 413 z nich wykazało zakażenie COVID-19.  Kolejne kierunki drive-thru to Ostrów Wielkopolski (1042/+12), Ostrzeszów (441/+10), Rawicz (446/+1), Pleszew (630/+14) i Gniezno (352/+1). Łącznie w ramach drive-thru wykryto do tej pory 458 przepadków zakażeń koronawirusem. 

 

Obecnie akcja drive-thru przeniosła się do Poznania. W poniedziałek 8 czerwca przebadano 240 osób, a we wtorek zarejestrowano już 244 zgłoszenia. Kolejne kierunki drive-thru to m.in. Piła (16-19 czerwca), w której przebadać będą mogli się zarówno jej mieszkańcy, jak i sąsiadujących powiatów, m.in. czarnkowsko-trzcianeckiego czy złotowskiego. 

 

Wojewoda podkreśla także rolę Wojsk Obrony Terytorialnej, które we współpracy z sanepidem i samorządami organizują drive-thru w poszczególnych częściach Wielkopolski. - Warto docenić pracę tych osób, zaangażowanie i oddanie dla innych. Widzę ich pracę w różnych miejscach Wielkopolski i te słowa kieruję do wszystkich żołnierzy – wasze wsparcie jest nieocenione – dziękuję wam, Wielkopolska wam dziękuję – mówi Łukasz Mikołajczyk.

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również