iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Jak wymienić stary piec i otrzymać dofinansowanie na ekologiczne ogrzewanie?

2019-10-08 09:14:17

W czwartek, 10 października, o godzinie 16.30, w Ostrowskim Centrum Kultury, przedstawiciele Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać mieszkańcom, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu.

Program "Czyste Powietrze" ma pomóc ograniczyć szkodliwą emisję zanieczyszczeń do powietrza ze starych kopciuchów nadal znajdujących się w niektórych domach jednorodzinnych. Na ten cel przeznaczono 103 mld złotych. Dofinansowanie do 90 % kosztów można uzyskać zarówno na dom nowo budowany, jak i istniejący.

 

Fundacja Czyste Powietrze pomaga bezpłatnie wypełnić wniosek o dotację oraz doradza, jak zacząć ogrzewać dom w sposób ekologiczny. Podczas spotkania doradcy z Fundacji opowiedzą m.in. kto może ubiegać się o dofinansowanie, jak wyliczyć kwotę dotacji, na które działania można uzyskać zwrot z programu. Na miejscu będzie można otrzymać bezpośrednią pomoc przy wypełnieniu wniosku.

 

- Spotkanie to dojdzie do skutku dzięki współpracy, jaką Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ostrowskiego Urzędu Miejskiego nawiązał z Fundacją Czyste Powietrze ze Szczecina. Na miejscu pojawią się też stoiska kilku firm lokalnych zajmujących się rekuperacją, ocieplaniem budynków, a także biura projektowego. Tam także będzie można uzyskać dodatkowe informacje – informuje Eliza Dembna, dyrektor wydziału.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Warto przypomnieć, że w maju 2019 roku Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego powołała Pełnomocnika ds. Czystego Powietrza, do którego głównych zadań należy udzielanie informacji na temat Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze" - pomaganie w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie, przyjmowanie gotowych wniosków, weryfikowanie zgodności danych we wniosku z kryteriami dostępu Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze“, a także pomaganie przy wypełnieniu wniosku o płatność. Biuro Pełnomocnika znajduje się na drugim piętrze ostrowskiego Urzędu Miejskiego w pokoju 213.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl