iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Jak władza zamierza walczyć ze smrodem z RZZO?

2020-12-03 13:07:35

Zdjęcie: Archiwum
W połowie listopada władze miasta Ostrowa Wielkopolskiego wraz z szefostwem Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiły wyniki audytu instalacji RZZO przeprowadzonego m.in. pod kątem przyczyn emisji odoru wydobywającego się z zakładu, a który z kolei spędza sen z powiek okolicznym mieszkańcom.

- Zidentyfikowaliśmy miejsca i przyczyny emisji odoru wskazując na kompostownię reaktorową (biostabilizację). Drugim takim miejscem jest biofiltr kompostowni a kolejnym odpady gromadzone na placu magazynowym i kompostowni płytowej – wylicza wówczas Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

W poniedziałek 1 grudnia zaś odbyło się spotkanie podczas, którego zaprezentowano harmonogram działań mający na celu zniwelowanie oddziaływania odoru na sąsiadujące z RZZO tereny. Pierwszą rzeczą jaka ma się dokonać a która ma być zrealizowana do lutego 2021 r., to wywóz 2 300 ton zalegających na instalacji odpadów zielonych. Natomiast do grudnia 2021 r. ma zostać wykonane odgazowanie kwatery 1/3 składowiska oraz zamontowanie płuczki. Z kolei do grudnia 2022 r. zabudowana zostanie strefa przyjmowania odpadów.

Przed samorządowcami a także władzami RZZO jeszcze prace nad 5-letnią strategią rozwoju spółki. Dokument ma powstać jeszcze w 2021 r. i zawierać będzie m. in. przeniesienie części instalacji poza granice miasta.

Ponadto podczas ostatniej sesji rady miejskiej prezydent Ostrowa Wlkp. zwróciła się do radnych o przekazanie spółce 1,4 mln zł na wsparcie działań zarządu RZZO, na co rada wyraziła zgodę. Ma to pozwolić na rozpoczęcie działań naprawczych. Kolejny milion wsparcia dla spółki ujęto w przyszłorocznym budżecie. To nie jedyna „oferta” skierowana do radnych przez władze miasta.

- Prezydent Miasta zaproponowała radnym wniesienie do spółki aportu rzeczowego, czyli niezabudowanej działki o wartości szacowanej na 1,5 mln zł, która bezpośrednio przylega do istniejącej przy ulicy Staroprzygodzkiej instalacji. Posłuży ona spółce jako zaplecze technologiczne. Obecnie spółka działa na około 4 hektarach terenu w momencie, gdy dobrze zorganizowane instalacje prowadzące przetwarzanie odpadów komunalnych posiadają tego terenu ponad dwa razy więcej. Przekazanie tego gruntu pozwoli na „odkorkowanie” zakładu i przeniesienie części jego działalności na tę właśnie działkę – wyjaśnia wiceprezydent.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl