iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Jak szalona pędziła i prawko straciła

2021-04-20 10:06:56
Utrata prawa jazdy, 10 punktów karnych oraz 500 zł mandatu - to efekt brawurowej jazdy w terenie zabudowanym 21-letniej kaliszanki.

- 16 kwietnia br., policjanci z ostrowskiej grupy Speed patrolowali drogi nieoznakowanym BMW wyposażonym w videorejestrator. Przed godziną 16:00 zatrzymali do kontroli peugeota, którego kierująca pędziła z prędkością 157km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta wykazała się brakiem wyobraźni i brawurą, tym bardziej że warunki atmosferyczne były bardzo niesprzyjające - wskazują ostrowscy mundurowi. 

 

Dzień później, został zatrzymany 28-latek z Ostrzeszowa, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Utrata prawa jazdy, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez kierowcę. Policjanci z drogówki nieustannie podkreślają, że prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

- Apelujemy do kierowców, by unikali ryzykownych zachowań i pamiętali, że pośpiech jest złym doradcą. Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że jako uczestnicy ruchu odpowiadamy za bezpieczeństwo nie tylko własne ale także tych osób, które z nami podróżują bądź korzystają z tych samych dróg co my - podkreślają policjanci.

(alf)

 


Tagi: policja

Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU