iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ważne sprawy

Jak segregować śmieci? Sprawdź to w Ostrowskiej Aplikacji Miejskiej

2020-06-22 09:06:00

Przed nami zmiany w zasadach gospodarowania odpadami. Od 1 lipca wszyscy mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego zobowiązani będą do segregacji. Wprowadzona zostanie także piąta frakcja odpadów komunalnych – bioodpady. W Ostrowskiej Aplikacji Miejskiej można sprawdzić do jakiego pojemnika należy wyrzucić dany rodzaj śmieci.

Obowiązkowa segregacja to wynik nowych, ogólnokrajowych przepisów. Wszyscy, którzy do tej pory dobrowolnie płacili wyższą stawkę opłaty za odpady niesegregowane powinni niezwłocznie złożyć nową deklarację, w której uwzględnią realizację obowiązku selektywnej zbiórki odpadów.

Właściciele nieruchomości zobowiązani są wyposażyć ją w brązowy pojemnik o minimalnej pojemności 120 litrów spełniający normę EN-840. W przypadku zabudowy jednorodzinnej mieszkańcy mogą zdecydować o zagospodarowaniu bioodpadów we własnym zakresie, tzn. wyposażyć nieruchomość w przydomowy kompostownik i procesowi kompostowania poddać strumień powstających bioodpadów.

Przybliżyć mieszkańcom zasady segregacji odpadów komunalnych ma Ostrowska Aplikacja Miejska. Zakładka „Wywóz śmieci” ułatwia segregację oraz usprawnia system gospodarowania odpadami. Mieszkańcy za pośrednictwem aplikacji, po podaniu swojego adresu, mają także dostęp do harmonogramu wywozu śmieci.

- Usługa przypomina o nadchodzących terminach wywozów odpadów oraz dostarcza niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania śmieci. Dzięki automatycznym aktualizacjom harmonogram jest zawsze aktualny, a dzięki powiadomieniom dzień wcześniej nie trzeba już spoglądać do kalendarza, by pamiętać o przygotowaniu śmieci do odbioru – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nowym elementem aplikacji jest wyszukiwarka odpadów. W zakładce „Typy odpadów”, po wpisaniu nazwy odpadu, aplikacja podpowie, gdzie należy go wrzucić.

Aplikacja ma pomóc mieszkańcom w łatwy sposób sprawdzić, do jakiego pojemnika wyrzucić baterię, czasopismo, czy filtr do kawy. Aplikacja będzie się rozwijać, jest uaktualniana i jeżeli mieszkaniec nie znajdzie w wyszukiwarce danego rodzaju odpadu może zgłosić, by dopisać go do listy – tłumaczy prezydent Beata Klimek.

 

Odpady, których nie ma w aplikacji można zgłaszać telefonicznie lub mailowo: 62-58 22 226, rgo@umostrow.pl. Będą one na bieżąco uzupełniane.

Aplikację można pobrać w sklepach internetowych: Google Play i App Store. Nowa funkcja aplikacji wymaga jej aktualizacji, więc jeśli mieszkaniec ma ją na swoim telefonie, powinien odwiedzić sklep internetowy, wybrać aplikację „Ostrów” i kliknąć przycisk „Aktualizuj” (nie dotyczy osób, które w ustawieniach zaznaczyły automatyczną aktualizację aplikacji. Wówczas pasek wyszukiwarki pojawi się w niej bez konieczności odwiedzania sklepu).

 

 Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl