iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Jak nie śmiecą, to piją alkohol...

2020-09-17 14:09:00

Mieszkańcom osiedla przy ul. Wrocławskiej 60 i 62 w Ostrowie Wielkopolskim, skończyła się cierpliwość. Mają dość scen, które od dłuższego czasu rozgrywają się na terenie pomiędzy ulicą Kopernika i Kościuszki.

Zainterweniowali więc u radnego miejskiego, Andrzeja Kornaszewskiego i podzielili się tym, co ich gryzie.

 

Teren ten (pomiędzy ulicą Kopernika i Kościuszki – przyp. red.), po zabraniu części garaży mieszkańcom, stanowi idealne miejsce do nielegalnego składowania odpadów, a pozostała część terenu służy jedynie lokalnym mieszkańcom do spożywania alkoholu w zaciszu nieestetycznie wyglądających chaszczy – alarmują w piśmie mieszkańcy bloków przy Wrocławskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Jednocześnie zwracają uwagę, że tę okolicę w związku z licznymi interwencjami, regularnie odwiedzają patrole policji oraz dzielnicowy, bowiem stała się ona niebezpieczna.

 

To wszystko, w tym fakt, iż teren nawet nie jest regularnie porządkowany przez miasto powoduje, że nie jest on w żaden sposób wykorzystywany na potrzeby mieszkańców osiedla i okolicy, w której bardzo potrzeba terenu zielonego, przydatnego także do zabaw dla dzieci – wyjaśniają mieszkańcy, jednocześnie przypominają prezydent Beacie Klimek o złożonej podczas sesji obietnicy zagospodarowania terenu.

 

Z kolei radny przypomina rządzącym w Ostrowie, że w momencie, kiedy kilka lat temu, miasto wypowiadało umowę dzierżawy 25 posiadaczom garaży przy Kościuszki, argumentowano wówczas ten krok oto tym, iż garaże wyglądają fatalnie i nie są najlepszą wizytówką miasta. Za to w ich miejsce miały się pojawić bardziej „reprezentatywne” tereny zielone.

- Pokazywano nam nawet wizualizację z kwietnikami, trawnikami, ławeczkami. Miasto od tego czasu straciło dzierżawy wartości łącznej ponad 70 tys. zł (ok. 20 tys. zł rocznie), teren po garażach wygląda zdecydowanie gorzej niż wyglądał, żadnych inwestycji drogowych najbliższe plany miejskie w tym miejscu nie przewidują, nie mówiąc już o tych terenach zielonych czy ławeczkach – ubolewa radny miejski, Andrzej Kornaszewski.

 

W sprawie zagospodarowania terenu przy ul. Kościuszki Beata Klimek zapewnia, że Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wlkp. posiada dokumentację na budowę drogi osiedlowej wraz z zatoką parkingową oraz będą prowadzone starania zmierzające do umieszczenia zadania w kolejnym budżecie miasta.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl