iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Inwestowali z sukcesem niczym maklerzy na Wall Street

Ogromnym sukcesem i siódmym miejscem w finale, zakończył się start uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słaborowicach w rozgrywkach Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, to projekt edukacyjny prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych i Fundację Giełdy Papierów Wartościowych już od kilku lat. Przedsięwzięciu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 
 
Rywalizacja uczniów rozpoczęła się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Zawodnicy, by dotrzeć do finału musieli przejść dwa etapy rozgrywek polegające na inwestowaniu posiadanego kapitału. Zaś 20 najlepszych drużyn kwalifikowanych do ścisłego finału. Co warto podkreślić, zespół „Pitagorasi” ze Słaborowic, był jedyną drużyną reprezentującą w rywalizacji szkołę podstawową.
 
Co roku ostateczna rywalizacja odbywała się w Warszawie na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. W tym, w związku z pandemią finał odbywał się w formie online.
Uczniowie ze szkoły w Słaborowicach ostatecznie zdobyli 7 miejsce i otrzymali wysoką nagrodę pieniężną. Opiekę nad uczniami sprawowała Klaudia Reikowska.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również