iOstrowWlkp.pl reklamy
Strzelanie

Intronizacja króla

Na strzelnicy brackiej w Ligocie odbyła się ceremonia nadania medali mistrzom i wicemistrzom oraz intronizacja Króla Bractwa Kurkowego Ligota–Korytnica–Koryta na rok 2019.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele w Ligocie, którą celebrował proboszcz tamtejszej parafii ks. Wojciech Pachciarz. Na imprezę przybyli bracia kurkowi okręgu ostrowskiego ZKBS, 12. pocztów sztandarowych bractw, poczty sztandarowe OSP Ligota i Kółka Rolniczego w Ligocie oraz zaproszeni goście.

Po mszy orszak pocztów sztandarowych prowadzonych przez orkiestrę dętą przemaszerował na strzelnicę, gdzie odbyła się ceremonia intronizacji. Tradycję bractw kurkowych przybliżył w swoim wystąpieniu burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak. Intronizacji króla bractwa dokonał prezes okręgu ostrowskiego ZKBS Adam Warzybok, który przekazał również medale mistrzom bractwa.

Zorganizowane w tym dniu strzelanie o Puchar Przechodni KBS Ligota-Korytnica-Koryta wygrał Leszek Kałużny, który wyprzedził Floriana Siekierskiego i Teofila Fęgiera. Kura zdobył Adam Warzybok, drugie miejsce zajął Jan Ciachera, a trzecie – Henryk Waliszewski.                

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI