iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Interna B do remontu

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
Odział B interny ostrowskiego szpitala będzie kolejnym, który zostanie wyremontowany. Na ten cel placówka otrzymała dofinansowanie z rezerwy premiera.

Na starym oddziale neurologicznym podpisana została umowa, na mocy której ze środków rządowym przeznaczonych zostanie 2,4 mln na remont interny. Podczas tej uroczystości przekazano także promesę na zakup nowoczesnej karetki wraz z wyposażeniem na ponad 580 tys. zł.

Miejsce podpisania dokumentów miało równie symboliczny przekaz. Ze względów pogodowych zorganizowano bowiem uroczystość w starym oddziale neurologicznym.

– Do niedawna jeszcze tak wyglądały oddziały ostrowskiego szpitala i na tamte czasy było to rozwiązanie nowoczesne. Zmieniają się czasy i zmienia się nasz szpital. Remont Interny B to długo wyczekiwana inwestycja. W stosunku do kilkunastu oddziałów udało się już to marzenie inwestycyjne spełnić i jesteśmy dumni zarówno samych efektów, jak i tego gdy ludzie są zaskoczeni, że tak może wyglądać szpital powiatowy – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

- Wzmocnienie floty karetek z pewnością się przyda. Bo tylko jedna z nich, która była pierwszym w Wielkopolsce wyjazdowym zespołem wymazowym pokonała ponad 160 tys. km przez kilkanaście miesięcy – wyjaśniał dyrektor szpitala w Ostrowa Dariusz Bierła, a bezpośrednio w walkę z covidem, m.in. w transport pacjentów zaangażowane były także innej pojazdy.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również