iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Inspektorzy z Ostrowa Wielkopolskiego ujawnili manipulację w tachografach

2022-04-19 12:04:00
Zdjęcie: witdpoznan.pl

- Zatrzymane prawa jazdy, wysokie kary dla kierowców i przewoźników, których czekają sprawy w sądach. Inspektorzy z Ostrowa Wielkopolskiego i Łodzi przeprowadzili wspólną akcję ujawniania manipulacji w tachografach - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.


11 kwietnia inspektorzy z Ostrowa i Łodzi przeprowadzili na krajowej „11” w Turzu wspólną akcję na granicy województw wielkopolskiego i łódzkiego. Celem kontroli było wykrycie w pojazdach ciężarowych nielegalnego oprogramowania sterującego zapisami tachografu.

 

- Ujawniono dwa przypadki odłączenia tachografów podczas jazdy. Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli policję i prokuraturę. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2 tys. zł oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Wobec przedsiębiorców zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 20 tys. zł. Osobne działania podjęła prokuratura w związku z fałszowaniem wskazań drogomierza. Zabezpieczono również dwa tachografy, które zostaną poddane szczegółowej analizie - podaje poznański WITD.

 

Źródło: witdpoznan.pl


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK