iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Inauguracja nowego roku szkolnego

2022-09-20 12:09:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

15 września, w Szkole Podstawowej nr 1, zainaugurowano nowy sportowy rok szkolny w ramach Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego. Wydarzenie to połączone było z rozpoczęciem Europejskiego Tygodnia Sportu. Impreza ta była również okazją do podsumowania roku ubiegłego, dotyczącego osiągnięć ostrowskich sportowców.


Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Zainaugurowany po raz pierwszy został w roku 2015 i w swym zamierzeniu miał być odpowiedzią na pogłębiający się kryzys braku aktywności fizycznej. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów tygodnia oraz przez cały rok.

Na rozpoczęciu tygodnia aktywności zorganizowanego 15 września 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 obecni byli przedstawiciele władz miasta i powiatu: Zasępca Prezydenta Ostrowa Sebastian Górski i Starosta Ostrowski Paweł Rajski. Na początku podziękowano wszystkim szkołom podstawowym, uczestniczącym w zawodach. Wspomniano sportowców, którzy zaczynali na parkietach miasta i powiatu, a których nazwiska są już liczącymi się w sporcie ogólnokrajowym i międzynarodowym.

- Mijający czas nie była łatwym okresem. Był to rok pocowidowy, w którym zawody nie odbywały się systematycznie. Czasem był natłok imprez, czasem nie było ich wcale, ale udało się przeprowadzić większość zawodów – powiedział Zdzisław Machowski, z OSZS.

W rywalizacji sportowej brało udział 15 szkół z powiatu ostrowskiego. Wysokie noty zajęły trzy szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa w Raszkowie, Szkoła Podstawowa nr 1 z Ostrowa i Szkoła Podstawowa Nr 5 z Ostrowa. Nagrody w kategorii szkół miejskich wręczał Zastępca Prezydenta, Sebastian Górski, natomiast nagrody w kategorii rywalizacji powiatowej wręczał Starosta Ostrowski, Paweł Rajski. Wśród 373 szkół z Polski dobrze wypadły placówki oświatowe z naszego regionu, a niekwestionowanym liderem jest SP z Raszkowa, która zajęła wspaniałe 8 miejsce.

- Wyrazy uszanowania składam na ręce wszystkich. Ja bardzo się cieszę, że szkoły powiatu ostrowskiego tak wysoko zaszły, że maja takie osiągnięcia. Dla nas, w powiecie, ważny jest sport młodzieżowy – ten sport wspieramy, bo to inwestowanie w nasza młodzież, w młodzież która tak jak Mateusz Ponitka, gdzieś w świecie zafunkcjonują. Jest to doskonała promocja powiatu ostrowskiego, miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Życzę wielu sukcesów! – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski, w podsumowaniu tej uroczystości.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU