iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Imprezowy weekend w gminie Nowe Skalmierzyce

2019-09-05 09:09:00

W ostatni weekend sierpnia, aż trzy miejscowości z gminy Nowe Skalmierzyce postawiły na integrację mieszkańców. W Kotowiecku odbyła się impreza pn. „Pożegnanie lata”, w Węgrach festyn rodzinny, natomiast w Trkusowie „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Z kolei w Biskupicach Ołobocznych obchodzono święto plonów.

Organizatorami poszczególnych uroczystości były miejscowe koła gospodyń wiejskich wraz z sołectwami.

Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym m.in. dmuchane zamki dla dzieci, zabawy, poczęstunek w różnych postaciach od ogniska, hot-dogów czy pieczonych w specjalnym piecu ziemniaków po tradycyjny placek drożdżowy oraz chleb ze smalcem i ogórkiem. We wszystkich wydarzeniach udział wziął burmistrz Jerzy Łukasz Walczak podkreślając i doceniając inicjatywę i chęć integracji mieszkańców.

 

Od wielu lat wsią kultywującą piękną tradycję organizacji święta plonów są Biskupice Ołoboczne, u których takie wydarzenie odbyło się 1 września. Rozpoczęło się ono korowodem po ulicach miejscowości oraz mszą świętą, którą w parafii pw. św. Bartłomieja odprawił jej proboszcz ks. Damian Marynowski: dożynki to święto rolników, którzy po ciężkiej całorocznej pracy mogą odpocząć i podziękować panu Bogu za zbiory. Symbolem tego znoju jest przyniesiony do świątyni bochen chleba wypieczony z tegorocznego zboża.

Po nabożeństwie, podczas przemarszu na plac przed salą wiejską, gdzie miały miejsce główne uroczystości, zatrzymano się przy pomniku bohaterów ofiar wojen, gdzie z okazji 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak wraz z prezesem PFRON Marleną Maląg odsłonili pamiątkową tablicę wykonaną w hołdzie poległym mieszkańcom Biskupic Ołobocznych.

Poza obrzędem dożynkowym, który przeprowadził Zespół Pieśni i Tańca „Tursko”, organizatorzy zaprosili zebranych także na poczęstunek przygotowany przez tutejsze KGW z Biskupic Ołobocznych, muzykę w gwarze śląskiej z zespołem „Szlagier Maszyna”, „Kabaret Malina” oraz loterię fantową, w której do wygrania był m.in. telewizor i rower. Zwieńczeniem uroczystości była plenerowa zabawa, która trwała do późnych godzin wieczornych.

 

 

 
Fotorelacja
Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl