iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ile kasy popłynęło na nagrody dla urzędników?

Zdjęcie: Archiwum
Ciekawiło to miejskiego radnego Jakuba Paducha, który nie omieszkał zapytać rządzących w Ostrowie Wielkopolskim, o wypłacone pracownikom magistratu, a także wierchuszce i przybocznym, nagród oraz premie w 2020 r.

Jak zaznacza prezydent miasta Beata Klimek, możliwość przyznawania premii w urzędzie miejskim wprowadzono od roku 2009, a więc w czasie, kiedy jeszcze tego stanowiska nie piastowała.

- Od tego momentu, w urzędzie obowiązuje premia regulaminowa, która może być zwiększona, zmniejszona lub nieprzyznana w zależności od staranności i zaangażowania wypełnianych przez pracownika obowiązków służbowych i dyscypliny pracy. Premia przysługuje pracownikom po przepracowaniu pół roku, tj. po okresie podlegającym ocenie - zaznacza prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Ponadto zgodnie z regulaminem, pracownikom szczególnie wyróżniającym się w pracy zawodowej, zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, może być również przyznana nagroda uznaniowa.

 

I tak, w 2020 r., 85 pracownikom urzędu miejskiego wypłacono nagrody na łączną kwotę 361 116 zł brutto. Swoją dolę otrzymali także zastępcy prezydenta, skarbnik, sekretarz, dyrektorzy wydziałów czy kierownicy biur i referatów (wyszczególnienie na końcu). Natomiast wysokość premii wypłaconych urzędnikom w 2020 r. wyniosła w sumie ponad 1 mln 233 tys. zł brutto. Tu kasa popłynęła na konta 225 pracowników.

 

Przy okazji wyjaśnień płynących z ostrowskiego magistratu, nie obyło się bez uszczypliwości ze strony prezydent miasta, w kierunku jej poprzednika, który wywodzi się z tej samej partii co Jakub Paduch, a więc Platformy Obywatelskiej.

- W tym kontekście warto tę kwotę (361 tys. zł - przyp. red.) porównać np. z sumą nagród wypłaconych w 2014 roku, a więc w ostatnim roku kadencji pana prezydenta Jarosława Urbaniaka, kwota ta wyniosła 840 597,55 zł brutto. Oznacza to, że w ostatnim roku kadencji pana Jarosława Urbaniaka przeznaczono o blisko 480 tys. zł brutto więcej na nagrody dla pracowników, niż w roku 2020. W tym miejscu warto wyjaśnić, że występująca obecnie niższa kwota przeznaczana na nagrody dla pracowników, wynika ze zmiany podejścia do ich wynagradzania, w ramach którego zdecydowano się zwiększyć środki na premie regulaminowe - wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Łączna wysokość nagród wypłacona w 2020r. osobom pełniącym poniższe stanowiska (brutto):

  • Mikołaj Kostka (pierwszy zastępca prezydenta miasta) - 43 660 zł
  • Sebastian Górski (drugi zastępca prezydenta miasta) - 38 202 zł
  • Michał Żabiński (skarbnik miasta) - 39 354 zł
  • Andrzej Baraniak (sekretarz miasta) - 17 100 zł
  • dyrektorzy wydziałów urzędu miejskiego (łącznie) - 50 000 zł
  • kierownicy biur i referatów urzędu miejskiego (łącznie) - 68400 zł

 

Łączna wysokość premii wypłaconych w 2020r. osobom pełniącym poniższe stanowiska (brutto):

  • Andrzej Baraniak (sekretarz miasta) - 20 520 zł
  • dyrektorzy wydziałów urzędu miejskiego (łącznie) - 124 773 zł
  • kierownicy biur i referatów urzędu miejskiego (łącznie) - 270 572 zł

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również