iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

II LO na Cyprze

2020-02-03 12:42:30

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
„Wolontariat i aktywne obywatelstwo - od jednostki do organizacji” to tytuł projektu realizowanego przez ostrowskie II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w ramach unijnego programu ERASMUS+.

Od 20 do 24 stycznia w Limassol na Cyprze odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży, w którym wzięli udział przedstawiciele sześciu krajów: Bułgarii, Cypru, Łotwy, Polski, Rumunii i Włoch.

 

Działania skierowane były m.in. na zachęcenie młodzieży do działań wolontariackich i aktywności obywatelskiej, dlatego też pobyt na Cyprze poświęcony był na poznanie działań miejscowego samorządu uczniowskiego, rady rodziców, władz lokalnych oraz kilku organizacji pozarządowych. Młodzież wzięła też udział w działaniach wolontariackich: sadzeniu drzew w ramach działań stowarzyszenia „300 000 drzew w Limassol”, sprzątaniu parku miejskiego i plaży oraz malowaniu miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.

 

Poza tym uczestnicy wyjazdu odwiedzili ogród zoologiczny w Limassol a także miejsca związane z bogatą historią Cypru: antyczne miasto Kourion oraz średniowieczny zamek w Kolossi. Byli też w Nikozji - jedynej na świecie stolicy kraju podzielonej na dwie części (grecką i okupowaną przez Turcję), gdzie m.in. odwiedzili fundację zajmującą się opieką nad osobami niepełnosprawnymi umysłowo.

 

Wyjazd kolejnej grupy uczniów już w marcu - tym razem do Rumunii. Koordynatorem wymiany jest Karol Marszał, którego na Cyprze wspierała Krystyna Woronin.

 

 Fotorelacja


Źródło: powiat-ostrowski.plReklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl