iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

II LO na Cyprze

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
„Wolontariat i aktywne obywatelstwo - od jednostki do organizacji” to tytuł projektu realizowanego przez ostrowskie II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w ramach unijnego programu ERASMUS+.

Od 20 do 24 stycznia w Limassol na Cyprze odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży, w którym wzięli udział przedstawiciele sześciu krajów: Bułgarii, Cypru, Łotwy, Polski, Rumunii i Włoch.

 

Działania skierowane były m.in. na zachęcenie młodzieży do działań wolontariackich i aktywności obywatelskiej, dlatego też pobyt na Cyprze poświęcony był na poznanie działań miejscowego samorządu uczniowskiego, rady rodziców, władz lokalnych oraz kilku organizacji pozarządowych. Młodzież wzięła też udział w działaniach wolontariackich: sadzeniu drzew w ramach działań stowarzyszenia „300 000 drzew w Limassol”, sprzątaniu parku miejskiego i plaży oraz malowaniu miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.

 

Poza tym uczestnicy wyjazdu odwiedzili ogród zoologiczny w Limassol a także miejsca związane z bogatą historią Cypru: antyczne miasto Kourion oraz średniowieczny zamek w Kolossi. Byli też w Nikozji - jedynej na świecie stolicy kraju podzielonej na dwie części (grecką i okupowaną przez Turcję), gdzie m.in. odwiedzili fundację zajmującą się opieką nad osobami niepełnosprawnymi umysłowo.

 

Wyjazd kolejnej grupy uczniów już w marcu - tym razem do Rumunii. Koordynatorem wymiany jest Karol Marszał, którego na Cyprze wspierała Krystyna Woronin.

 

 
Źródło: powiat-ostrowski.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również