iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Nowe Skalmierzyce

I trawa będzie rosła...

2020-02-24 09:02:00

Rozpoczęły się prace związane z instalacją systemu nawadniania płyty boiska na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach. Samorząd, po analizie dokumentów i ofert, wybrał przedsiębiorstwo z Torunia, które na finalizację inwestycji będzie miało czas do połowy kwietnia.

- Do zamówienia publicznego na instalację systemu nawadniania boiska wystartowało wiele firm. Korzystne oferty cenowe pozwoliły na wygospodarowanie znaczących oszczędności. Środki te przeznaczymy na rozszerzenie zadania o montaż podobnej instalacji na mniejszym, treningowym boisku oraz modernizację budynku hydroforni ­– powiedział Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Nowych Skalmierzyc.

 

System będzie oparty na 12. zraszaczach sektorowych oraz dwóch pełnoobrotowych. Układ zasilania to kompletny zestaw wyposażony w pompę główną wraz z systemem filtracyjnym, układ sterowania, kolektory, armaturę i zestaw zalewający. Instalacja będzie zasilana wodą ze zbiornika retencyjnego usytuowanego na tyłach stadionu. Dodatkowo zamontowany zostanie moduł wi-fi umożliwiający uruchamianie oraz zmianę ustawień poprzez aplikację mobilną.

 

- Stadion tętni życiem. Murawa jest intensywnie użytkowana przez nasze kluby sportowe. Dotychczas była ona nawadniana ręcznie, stąd potrzeba takiej inwestycji

 

– dodaje burmistrz. Ponadto samorząd planuje wykopać studnię głębinową wspomagającą pobór wody do zraszania. Koszt przedsięwzięcia będzie oscylował wokół kwoty 120 tys. zł.

 

 Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl