iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Holendrzy zainwestują w strefie przy Wrocławskiej

Na niemal 4 ha działce firma Sanibell najpierw postawi magazyn dystrybucji a w przyszłości planuje uruchomić produkcję.

Holenderska firma Sanibell znana jest z produkcji i dystrybucji mebli łazienkowych oraz umywalek na rynek europejski. Właściciele przedsiębiorstwa dążą do tego, aby marka Sanibell stała się numerem 1 wśród dostawców zestawów mebli łazienkowych w swoim kraju. 

 

- Nasz dynamiczny rozwój spowodował, że ocieramy się powoli o granice naszej efektywności. Mamy niewystarczającą ilość miejsca magazynowego, co ogranicza możliwości produkcyjne, stąd decyzja o uruchomieniu magazynu dystrybucyjnego w Ostrowie Wielkopolskim. Chcemy magazynować tu towar, szczególnie od naszych polskich producentów – 80% naszych elementów produkowana jest w Polsce - i stąd dystrybuować go dalej, głównie do Holandii, ale także klientów eksportowych. Jest wiele pozytywów takiego rozwiązania – wydajniejszy transport od producentów oraz do magazynu w Holandii, bliższy kontakt z producentami, a co za tym idzie możliwość większej współpracy i zawieranie jej z nowymi firmami, to także możliwość stworzenia biura sprzedaży i powierzchni prezentacyjnej dla Polski, a docelowo dla krajów Europy Wschodniej – mówi Paul Vincent Colle, prezes zarządu firmy.

 

Zakup gruntów przez Holendrów oznacza, że w strefie inwestycyjnej przy Wrocławskiej w Ostrowie Wlkp., nie ma już choćby wolnego metra kwadratowego na sprzedaż.

 

 - Warto wspomnieć, że jeszcze kilka lat temu nie mielibyśmy terenów, które moglibyśmy zaproponować inwestorom zainteresowanym ulokowaniem swoich przedsiębiorstw w Ostrowie Wlkp. Dlatego też podczas swojej pierwszej kadencji zakupiliśmy ponad 9 hektarów terenów inwestycyjnych, z czego niemal 5 sprzedanych zostało nowym inwestorom. Obecna kadencja to zakup ponad 2 kolejnych hektarów. Niezwykle istotne są wykonywane tu inwestycje, ponieważ zainteresowane ulokowaniem się w strefie firmy kładą duży nacisk na znajdującą się tu infrastrukturę. Do tej pory w drogi i uzbrojenie Strefy Przemysłowej przy ul. Wrocławskiej miasto i miejskie spółki wydały 8 600 000 złotych. W najbliższym czasie zostanie zainwestowane kolejne 4 000 000 złotych. To wszystko przynosi efekty. Jestem niezwykle szczęśliwa, ponieważ mogę dziś ogłosić, że 100 procent miejskich terenów inwestycyjnych – około 11 hektarów – zostało sprzedane – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Jaki pułap zatrudnienia gwarantuje holenderski przedsiębiorca?

 

- Trudno w tej chwili powiedzieć, ilu finalnie pracowników będziemy potrzebować. W pierwszym etapie może to być około 10 osób, jednak liczba ta będzie się zwiększać wraz z kolejnymi etapami rozwoju. Warto wspomnieć, że w naszym holenderskim przedsiębiorstwie rozpoczynaliśmy od kilkunastu osób. Teraz pracuje ich tam ponad 100 – tłumaczy prezes zarządu Sanibell.

 

Inwestycja ma ruszyć w październiku tego roku, a zakończyć w kwietniu 2022r. Główną działalnością dla lokalizacji w Ostrowie, w pierwszym etapie inwestycji, będzie rozwój sektora usługowego – stworzenie magazynu. 

 

- Kolejnym jej etapem będzie rozpoczęcie przez spółkę działalności produkcyjnej. To plan na przyszłość, za 3-5 lat. Trzeba jednak zaznaczyć, że to założenia na dziś. Bardzo trudno w obecnym czasie planować coś na kilka lat do przodu, najbezpieczniej jest skupiać się na krótszej perspektywie. Równie dobrze możemy zadecydować, by rozpocząć ten etap bezpośrednio po zakończeniu pierwszego, jeśli tego wymagać będzie od nas bieżąca sytuacja. Rynek, w którym funkcjonujemy, rozwija się niezwykle szybko – tłumaczy Paul Vincent Colle.

 

Angażując się gospodarczo w ostrowskiej strefie przemysłowej, holenderski Sanibell dołącza tym samym do funkcjonującego już tam niemieckiego Teamtechnik, francuskiej Microma oraz polskiego JMP Polska i AUTO Partner, które w sumie zapewniają ponad 300 miejsc pracy.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również