iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

HELLO NANO – polskie maseczki, o których głośno jest na całym świecie! Dlaczego warto je mieć?

2020-10-22 07:10:00
Wiele wskazuje na to, że z maseczkami nie rozstaniemy się przez najbliższych kilka, kilkanaście miesięcy… A stopień chronienia naszych dróg oddechowych w znacznym stopniu zależy od tego jakich maseczek używamy. Jeśli potrzebujesz skutecznej ochrony przed wirusami, bakteriami, grzybami, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przedstawiamy jedyny na świecie, polski produkt oparty na nanotechnologii – maseczki HELLO NANO!

Na początek trzeba wspomnieć, że za tą nazwą kryje się nazwisko krotoszynianina, nanotechnologa - Norberta Duczmala.

 

 

Zabójcza nanotechnologia

 

To właśnie on w 2004 r. opracował pierwszą powłokę opartą na nanosrebrze, która była bakteriobójcza. Rok później powstała powłoka do malowania jachtów i łodzi zabezpieczająca przed porastaniem glonami spodniej części kadłuba. - W roku 2007 rozpoczęła się moja przygoda z substancjami nano już bardziej zaawansowanymi. Wtedy to po raz pierwszy zetknąłem się z nanorurką i nanopłytką, pochodzącymi z naturalnego minerału, i to właśnie na ich podstawie opracowałem farbę do elewacji, która zapobiega zielenieniu się i jest odporna na trudne warunki atmosferyczne - wyjaśnia N. Duczmal.

W 2016 r. opracowana została specjalna farba przeciwalergiczna do malowania ścian w pomieszczeniach dla alergików i to na jej bazie i doświadczeniu powstała obecna wersja powłoki antywirusowej używanej na tkaninach i dzianinach.

W warunkach pandemii krotoszynianin zajął się stworzeniem powłoki podobnej, ale jednocześnie rozbudowanej o kilka dodatkowych poziomów funkcjonalności. To właśnie Norbert Duczmal opracował powłokę HELLO NANO, która jest innowacyjnym na skalę międzynarodową rozwiązaniem walki z mikroorganizmami, która jest dla nich zabójcza.

 

 

Co zapewniają maseczki? Ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed:

  • wirusami (w tym COVID19)
  • grzybami
  • bakteriami
  • patogenami
  • neutralizują alergeny
  • neutralizują nieprzyjemne zapachy
  • neutralizują lotne związki organiczne

 

 

Certyfikacja

 

To jednak nie wszystko. Skuteczność działania powłoki została potwierdzona przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechniki Gdańskiej. A produkt przechodzi obecnie certyfikację PZH (Państwowego Zakładu Higieny). Materiał, z którego została uszyta maseczka posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

 

 

Nie wymaga prania

 

Na uwagę zasługuje z pewnością fakt, że sama powłoka nie wymaga prania, ponieważ jest zawsze czysta biologicznie. Producent zaleca jednak odświeżanie maseczki ze względów higienicznych – pranie ręczne w 30°-40° C. Zachowuje ona swoje właściwości do 15 prań. Łatwo więc sobie policzyć, że wystarczy ona kilka miesięcy bezpiecznego użytkowania!

 

 

Chcesz mieć taką maseczkę?

 

O polskich maseczkach zrobiło się już głośno jakiś czas temu w całym kraju, a to za sprawą programów telewizyjnych zrealizowanych przez Polsat i TVN. Wiele ogólnopolskich czasopism poświęciło też swoje strony na przedstawienie tego przełomowego w tych czasach produktu.

Dlatego producenci postanowili podzielić się swoim wynalazkiem z całym światem. Maseczki można kupić - między innymi - na Allegro - link znajdziecie tutaj.

Niebawem także szukajcie konkursu  na naszych łamach. Polscy nanotechnolodzy postanowili przekazać maseczki właśnie dla Was! Szczegóły wkrótce.

A dla mających jeszcze wątpliwości, co do tego przełomowego odkrycia, zamieszczamy poniżej kartę techniczną produktu.

 

Źródło: *Artykuł partnera


Czytaj również