iOstrowWlkp.pl reklamy
Dla rolnika

Handel detaliczny szansą dla gospodarzy.

2019-10-25 10:02:00
To ważna informacja dla rolników i ich małżonków, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w rolniczym handlu detalicznym. Osoby te mogą ubiegać się o wsparcie w ARiMR.

Rolniczy handel detaliczny umożliwi rolnikowi sprzedaż żywności wyprodukowanej i przetworzonej we własnym gospodarstwie bez pośredników, bezpośrednio do konsumenta. Dzięki temu osoba produkująca przetwory uzyska lepszą cenę za towar. Również ARiMR oferuje pomoc na rozwój tego typu działalności na wsi. Realizowana jest ona z  budżetu PROW 2014-2020 w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.  

 

O pomoc będą mogli ubiegać się rolnicy i ich małżonkowie, którzy są ubezpieczeni w KRUS z mocy ustawy w pełnym zakresie, którzy już prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność przetwórczą i sprzedaż produktów przetworzonych w ramach RHD. Lista produktów przetwarzanych i jednocześnie zbywanych (wymóg łączny) obejmuje w tym przypadku m.in. przetwory z owoców i warzyw, np. soki, dżemy, kiszonki, marynaty, koncentraty; przetwory zbożowe: mąki, kasze, płatki, otręby; oleje; wędliny; produkty mleczne, np. jogurty, sery, śmietana.

 

Nabór wniosków na tzw. Małe przetwórstwa rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 20 grudnia 2019 roku.

 

Wsparcie jest przyznawane w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna kwota pomocy wynosi 100 tys. zł.   Czytaj również

KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ
UBOJNIA GOLA
BAYWA AGRO
SKUP BYDŁA OSTRÓW WLKP.PL
AGROPOL JARYCH CIĄGNIKI FERGUSON
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
DORPOL SPRZEDAŻ CIELĄT
AGROMIX MASZYNY ROLNICZE RYDZYNA
MAG-BULL