iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Gwiazdor z ostrowskiego ZUS-u

2021-12-09 10:12:00
Kiermasz ozdób świątecznych, pomoc w ramach „Szlachetnej Paczki”, zbiórka nakrętek na rehabilitację, a także troska o bezdomne zwierzęta, to idee które przyświecają tegorocznym przedświątecznym akcjom organizowanym wśród pracowników ZUS-u w południowej Wielkopolsce.

Pracownicy ostrowskiego oddziału wsparli różnorodne idee przedświątecznej pomocy. Dzięki nim bożonarodzeniowe prezenty trafią do potrzebujących, a pracownicy ZUS-u dołączą do grona wielkopolskich gwiazdorów, wywołując radość i łzy wzruszenia u obdarowanych.

 

- Jak co roku, wspieramy ideę „Szlachetnej Paczki”. Dzięki zaangażowaniu pracowników z naszego oddziału, zaspokoimy najważniejsze potrzeby trzyosobowej rodziny z powiatu gostyńskiego. Rodzina potrzebuje opał, żywność i środki czystości. Postaramy się zrobić rodzinie również jakąś niespodziankę – zapewnia Zdzisław Jaźwiec, dyrektor oddziału ZUS w Ostrowie Wlkp.

Pracownicy ZUS chętnie wspierali także inne inicjatywy. W siedzibie ostrowskiego oddziału odbył się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. - Zachwycały ręcznie wykonane przez uczestników warsztatów stroiki, bombki, figurki, kartki świąteczne i choinki. Wszystkie te dekoracje wykonane zostały w różnych technikach – zachwala Ewa Szymankiewicz, koordynatorka akcji. - Dopracowane w każdym szczególe prace są odbiciem ogromnego talentu, zaangażowania i serca włożonego w ich wykonanie.

- Dodatkowo nasi pracownicy zebrali 22 kg nakrętek dla chorego chłopca, który wymaga rehabilitacji – wylicza dyrektor. - Prowadziliśmy także zbiórkę na schroniska dla bezdomnych zwierząt w Rawiczu i Międzygminne Schronisko w Wysocku Wielkim. Przekazaliśmy łącznie 170 kg karmy dla psów i kotów, a także koce, kuwety i zabawki.Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK