iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Grupa SPEED ma pełne ręce roboty

Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na trzy miesiące. Niestety, nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy przypominają, że pomimo istniejącego zagrożenia epidemią koronawirusa nadal dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów ruchu drogowego.

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wśród nich był 31-latek, który kierował pojazdem marki Renault Trafic. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że mężczyzna w terenie zabudowanym na terenie gminy Raszków pędził 125 km/h.

Z prawem jazdy pożegnał się też 29-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z wsi powiatu ostrowskiego. Kierujący skodą przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h.

Kolejni zatrzymani za nadmierną prędkość to 22-letni kierowca osobowego fiata, który jechał z prędkością 113 km/h, czy 25-latka kierująca pojazdem marki Volkswagen Tiguan. Kobieta jechała 110 km/h.

Ponad 100 km/h jechała też 35-latka, kierująca VW Golfem.

 

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę! Nieodpowiedzialność za kierownicą może spowodować, że stracimy o wiele więcej niż uprawniania do kierowania.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI