iOstrowWlkp.pl reklamy
Tenis stołowy

Grudniowe starty ostrowskich tenisistów stołowych

2022-12-29 14:12:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Tenisiści ostrowskiego Tajfunu wzięli udział w 7. Ogólnopolskim Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego w Kraśniku oraz II Grand Prix Południowej Wielkopolski w Daniszynie.


W Kraśniku odbył się 7. Ogólnopolski Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach wystartowało wielu zawodników z czołówki krajowej Polski oraz zawodniczki i zawodnicy z Ukrainy. Z turnieju eliminacyjnego do turnieju głównego awansowała dwójka młodzików Tajfunu: Filip Pioch i Tymon Kokot. O krok od awansu do turnieju głównego była również młodziczka Agata Strzelczak, która w bezpośrednim pojedynku o awans minimalnie przegrała z zawodniczką z Rzeszowa. Nie udało się również awansować kadetowi ostrowskiej ekipy Bartłomiejowi Rudowiczowi, ale doświadczenie zdobyte w tych zawodach na pewno będzie procentować w przyszłości.

Drugiego dnia zawodów świetnie spisali się młodzicy z Ostrowa. Filip Pioch po bardzo dobrej grze turnieju dopiero w finale musiał uznać wyższość Gracjana Dębskiego z Przemyśla. Natomiast Tymon Kokot w pierwszym meczu turnieju głównego przegrał ze zwycięzcą imprezy, ale dzięki ambitnej walce wywalczył 5. miejsce w turnieju.

 

Młodzi tenisiści stołowi ostrowskiego zespołu, bez udziału zawodników rywalizujących w Kraśniku, grali również w Daniszynie, gdzie 17 grudnia rozgrywane było II Grand Prix Południowej Wielkopolski. Zawody pewnie wygrał Robert Baranowski, z kolei Janek Setecki zajął 3. miejsce.

W niedzielnym turnieju open kobiet i mężczyzn świetnie zagrał Robert Baranowski, który zajął 2. miejsce w kategorii open mężczyzn.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU