iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Grozi mu areszt lub spora kara grzywny

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

20-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem oraz przekroczył prędkość.

 

Patrol ruchu drogowego ostrowskiego komendy, podczas pracy na laserowym mierniku prędkości na drodze Kołątajew-Czekanów, wykonał pomiar prędkości kierującego motocyklem, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 73 km/h.

- W związku z tym policjanci podali sygnał do zatrzymania się, poprzez wyjście do krawędzi jedni i podniesienie ręki ku górze. Kierujący motocyklem m-ki Yamaha zareagował na dany sygnał zmniejszając prędkość, jednak po zbliżeniu się do miejsca kontroli gwałtownie przyspieszył, po czym oddalił się. Ze względu na popełnione wykroczenia ostrowscy policjanci prowadzili czynności wyjaśniające. Mając wizerunek sprawcy uwieczniony na laserowym mierniku prędkości, w dniu dzisiejszym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli podobny do rysopisu motocykl na ul. Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim i zatrzymali kierującego do kontroli - przedstawiają policjanci.

Jak się okazało motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Przyznał się do tego, iż 7 sierpnia poruszał się swoim pojazdem na trasie Kołątajew-Czekanów.

Ponadto w związku z tym, ze pojazd miał nadmiernie zużyty bieżnik tylnej opony oraz było uzasadnienie podejrzenie nadmiernego hałasu zatrzymano dowód rejestracyjny, pojazd skierowano na dodatkowe badania techniczne oraz odholowano motocykl.

20-latek został przewieziony do komendy celem przeprowadzenia czynności. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty w związku z przekroczeniem prędkości; niezastosowaniem się do sygnału zatrzymania wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego oraz kierowaniem motocyklem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Z przeprowadzanych czynności została sporządzona dokumentacja a mężczyzna w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Za samo wykroczenie z art. 94. KW §1. tj. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 złotych. Ponadto zgodnie z §3. ww. artykułu orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI