iOstrowWlkp.pl reklamy
Poradnik

Granatowy, ciemnoszary czy czarny? Wybieramy kolor garnituru pana młodego

2022-03-25 10:53:59

Garnitur na ślub powinien być uniwersalny, aby można było go wykorzystać także przy innych okazjach.


Najlepiej zdecydować się na ponadczasowy krój, który sprawdzi się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

 

Zanim przejdziemy do wyboru koloru, warto skupić się na kilku ważnych aspektach mających znaczenie przy zakupie. Marynarka powinna mieć klasyczny krój – proste klapy, dwa guziki, dwa rozcięcia z tyłu. Dobrze jest się też zdecydować na średnią gramaturę materiału – w takim przypadku sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem.

 

GRANATOWY GARNITUR

Najpopularniejszym, najbardziej bezpiecznym kolorem garnituru będzie kolor granatowy. Uważany jest za uniwersalny wybór, sprawdzi się zarówno na imprezach jak i spotkaniach służbowych. Będą do niego pasować zarówno czarne, jak i brązowe, czy burgundowe buty – te bardziej i mniej formalne. Dobrze będzie się prezentował zarówno za dnia, jak i w nocy.

 

CIEMNOSZARY GARNITUR

Kolejną możliwością jest ciemnoszary garnitur. W okresie letnim można zdecydować się na jego jaśniejszy odcień. Lepiej sprawdzi się w świetle dziennym. Jest kolorem neutralnym, dobrze łączy się z innymi dodatkami i kolorami. Sprawdzi się do niego błękitna czy też biała koszula. Podobnie jak w przypadku granatu, dobrze będzie się komponował z butami w kolorze czarnym, brązowym czy burgundowym.

 

CZARNY GARNITUR

Następnym rozwiązaniem jest czerń. Warto pamiętać, że najlepiej będzie się prezentowała po zmroku, w sztucznym oświetleniu. Do czarnego garnituru będzie pasowała biała koszula i ciemny krawat. Można się pokusić o dodatek w postaci białej poszetki. W przypadku tego zestawu buty również powinny być czarne.

 

BRĄZOWY GARNITUR

A co z brązem? Od lat brąz kojarzony był raczej z ubiorem w czasie wolnym, nieformalnym. Jednak teraz wielu ekspertów uważa, że jest dopuszczalny na ślubie za dnia, w plenerze, w miesiącach letnich.Czytaj również

JUBILER ŚPITALNIAK