iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Gospodynie przygotowały wyborną imprezę

2021-09-09 12:09:00
Zdjęcie: UG Ostrów Wlkp.
Moc atrakcji towarzyszyła festynowi integracyjnemu zorganizowanemu przez miejscowe KGW w Karskach.

Każdy bez względu na wiek, mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Najmłodsi korzystali z dmuchanych zamków i zjeżdżalni oraz programu przygotowanego przez animatorów. Część artystyczną wypełnili m.in. młodzi wokaliści Szymon Tokarski i Oskar Berliński oraz Kabaret "Malina". Zadbano także o żołądki biesiadników. Można było skosztować kiełbasy z grilla czy przysmaków przygotowanych przez gospodynie. Chętni mogli się także zaszczepić przeciwko covid-19.

 

Nie lada gratką był pokaz walk rycerskich zaprezentowany przez grupę rekonstruktorów historycznych z Krotoszyna. Współcześni wojownicy wystąpili w starannie odtworzonych, według średniowiecznych opisów, strojach. Szczególnie efektownie wypadły pokazy walk rycerskich z użyciem szabel, mieczy i innych elementów broni białej i palnej, a wszystko okraszone było fachowymi historycznymi opowieściami.

 

Zaś zwieńczeniem imprezy był przelot motoparalotni, za sterami której usiadła Małgorzata Czarnota, sołtys Karsek i z wysokości kilkudziesięciu metrów, zrzuciła dla najmłodszych słodycze.

 

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK