iOstrowWlkp.pl reklamy
Wydarzenia

Gościnnie, smacznie i tradycyjnie, ale z nutką nowoczesności - "Bistro na talerzu" otwiera swe podwoje dla ostrowian!

Doskonale znane mieszkańcom Śremu, Jarocina czy Środy Wlkp., jedyne w swoim rodzaju - "Bistro na talerzu" - już od piątku, 14 października zaprasza do swojego nowego lokalu także w Ostrowie Wielkopolskim (u zbiegu Al. Juliusza Słowackiego i ul. Kaliskiej). Dlaczego warto wpaść tam na śniadanie, obiad czy kolację? O tym poniżej.

Na początek trochę historii. Pierwszy lokal "Bistro na talerzu" powstał w 2015 roku w Śremie. Smaczne i wyśmienicie przygotowane dania od razu zyskały amatorów tradycyjnej polskiej kuchni. Stąd w kolejnych latach, najpierw w 2017 r. w Jarocinie, a potem w 2019 w Środzie Wlkp. powstały następne bistra. Otwarcie tego w Ostrowie Wielkopolskim opóźniła pandemia. Ostatecznie jednak projekt został dopięty na ostatni guzik i dziś, także ostrowianie, mogą skosztować dań z wyjątkowego menu "Bistro na talerzu".

 

 

Jak u babci!

Co charakteryzuje tę kuchnię? Przede wszystkim klasyczne polskie dania przygotowywane w taki sposób, aby przywoływały wspomnienia wspólnych, rodzinnych posiłków. Pamiętacie smak i zapach domowego schabowego, zrazów wieprzowych czy żeberek? W "Bistro na talerzu" z pewnością wspomnicie je na nowo! Do wyboru są także zupy i pyszny, domowy kompot. Warto też podkreślić, że nad tym, aby potrawom oddać ich tradycyjny polski smak, w ostrowskim bistro czuwa dwóch znakomitych szefów kuchni. Obiady to jednak nie wszystko.

 

 

Śniadania na gofrach

Lokal w Ostrowie Wielkopolskim jest wyjątkowy. To właśnie w nim rusza nowy projekt. Już od pierwszego dnia będzie można skorzystać ze śniadania (każdego dnia od rana) i kolacji, które nie były dostępne we wcześniej uruchomionych bistrach. I tu kolejna ciekawostka. Śniadania będą serwowane w sposób niestandardowy, bo na gofrach. Całkiem smacznie zapowiada się więc np. propozycja jajko w koszulce na gofrze czy sos holenderski z łososiem oczywiście także na gofrze. Oczywiście w bistro nie może zabraknąć klasyki - tradycyjnej polskiej jajecznicy z pieczywem czy grzankami.

 

 

Grill i dania na wynos

Co jeszcze czeka na gości "Bistro na talerzu"? W menu znajdą się również dania z grilla. W tej ofercie nie może oczywiście zabraknąć karkówki czy żeberek z grilla. Z pewnością nie zabraknie także amatorów hamburgerów w pięciu smakach. Rzecz jasna dostępna będzie także oferta wegetariańska. Dania będą dostępne na wynos.

Ostrowski lokal dysponuje miejscami na 70 osób. Wystrój nawiązuje do tego miasta, bowiem ściany zdobią fotografie, na których z pewnością goście rozpoznają miejsca mniej lub bardziej im znane. Dodatkowo atutem bistro jest obszerny parking.

 

 

Godziny otwarcia "Bistro na talerzu"

Ostrów Wielkopolski, ul. Kaliska 81

 

poniedziałek - czwartek

11.00 - 21.00

piątek

11.00 - 22.00

sobota

11.00 - 22.00

niedziela

11.00 - 20.00

 

Źródło: *Artykuł sponsorowany
- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również