iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z sądu

Gołota wygrał z "Masą"

2017-12-29 11:19:47

Zdjęcie: Andrzej Gołota wraz z małżonką Mariolą
Andrzej Gołota, który patronuje reaktywacji sekcji pięściarskiej w pobliskim Krotoszynie, wygrał przed warszawskim Sądem Okręgowym proces z Jarosławem Sokołowskim, znanym bardziej, jako „Masa”.

14 grudnia w Sądzie Okręgowym w Warszawie zakończyła się ostatnia rozprawa w procesie, jaki Andrzej Gołota reprezentowany przez mecenasów Marka Szwocha i Grzegorza Szwocha, wytoczył świadkowi koronnemu Jarosławowi Sokołowskiemu. -Zeznawał świadek, który potwierdził, że słowa Jarosława Sokołowskiego szkalujące naszego Klienta to plotki i niepolegające na prawdzie pomówienia. Co ciekawe był to świadek powołany przez Sokołowskiego. W ten sposób nie tylko podważył wiarygodność „Masy”, ale też potwierdził, że Mariola Gołota (żona boksera – przyp. red.) miała prawo nazwać „Masę” kłamcą – informują prawnicy z Eig Law & Tax Sp z o o.
 
Przypomnijmy, sprawa dotyczy wypowiedzi „Masy”, który zarzucił Gołocie, iż ten celowo przegrał w listopadzie 1999 roku walkę z Michaelem Grantem. W odpowiedzi na te słowa żona boksera nazwała Sokołowskiego kłamcą.
 
28 grudnia zapadł wyrok w tej sprawie. - Sąd uzasadniając ustnie wyrok uznał, że „Masa” nie przedstawił nawet cienia dowodu na potwierdzenie swoich oszczerstw kierowanych pod adresem naszego Klienta. Sąd zauważył również, że swoista bezkarność świadka koronnego nie może się rozciągać na postępowanie cywilne i świadek koronny musi odpowiadać za swoje słowa. W końcu sąd uznał też, że w słowach Masy nie znajduje znamion prawdy. Wyrok nakazuje pozwanemu przeproszenie Andrzeja Gołoty – wyjaśniają prawnicy A. Gołoty. Co więcej „Masa” musi także wpłacić na cele społeczne 10 tys. zł. - W świetle tego orzeczenia oczywiste wydaje się to, że Mariola Gołota miała prawo nazwać Sokołowskiego kłamcą – dodają prawnicy. Wyrok jest nieprawomocny, a Jarosław Sokołowski zapowiedział apelację od niego. 
 

 

W swojej zapowiedzi apelacji "Masa" twierdzi, że sąd ma jeszcze do przesłuchania innych świadków, ale w toku procesu nikogo takiego nie zgłosił, a nawet wycofał jeden z wniosków dowodowych. Twierdzi, że powołany przez niego świadek kłamał i jest z nim w sporze prawnym, a jednak wniosku o jego przesłuchanie nie wycofał, a jego pełnomocnik nic takiego na sprawie nie zgłaszał. W końcu twierdzi też, że świadkowie "są innego zdania niż sąd". To już chyba pozostawimy bez komentarza.

"Masa" twierdzi również, że nie było mu dane zeznawać - miał prawo stawić się na każdym z terminów wyznaczonych przez sąd, miał profesjonalnych pełnomocników, w we wcześniejszym procesie zasłaniał się dwukrotnie informacją o chorobie i nie skorzystał z prawa do odpowiedzi na pozew.
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl