iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Sośnie

Gminne święto plonów

2018-08-23 10:39:42

Msza dziękczynna odprawiana przez ks. proboszcza Leszka Grodzińskiego w kościele NNMP rozpoczęła dożynki gminne w Sośniach. Następnie przy asyście orkiestry dętej, uczestnicy przemaszerowali na teren Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Biały Daniel”, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Honory starostów pełnili: Alina Lis z Chojnika i Krzysztof Sztukowski z Janisławic.

Tradycyjnie starostowie przekazali bochen chleba z tegorocznych zbiorów na ręce wójta Stanisława Budzika. Następnie rozpoczęło się widowisko dożynkowe wraz z otańczeniem wieńca dożynkowego oraz przyśpiewek dotyczących władz i gości zaproszonych. Obrzęd przygotował Zespół z Kociny. Artystycznym punktem był pokaz najmłodszych uczestników warsztatów tanecznych działających przy GOKiGBP w Sośniach.
 
Po wystąpieniu wójta i zaproszonych gości, wszyscy zostali obdarowani chlebkami dożynkowymi. Po części artystycznej można było posłuchać Kapeli znad Baryczy. Potem wystąpiła wszystkim znana Gminna Orkiestra Dęta pod kierownictwem Stanisława Szymanowskiego wraz z solistką Nikolą Bielecką.
 
Atrakcją dla dzieci były zamki dmuchane, trampoliny, zjeżdżalnie, kule wodne, stoiska z zabawkami. Najmłodsze dzieci zabawiał klauna Czesio, który przygotował zabawy, konkursy i wiele niespodzianek.
 
Oprawę muzyczną zapewnił zespól Music Dance, który zabawiał do tańca do późnych godzin nocnych. W międzyczasie odbyło się losowanie głównych nagród w loterii fantowej oraz wręczenie podziękowań i upominków dla sołtysów za przygotowanie wieńców dożynkowych. W nocy uczestnicy mogli oglądać pokaz sztucznych ogni.
 
Poza poczęstunkiem od organizatorów, można było skosztować produktów pszczelarskich przy stoisku gospodarstwa pasiecznego „Gucio” Państwa Kowalskich, jak i zakupić drewniane upominki ręcznie wykonane.
 
 
 
 Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl