iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Gmina Sośnie otrzymała pieniądze na „Senior+”

Trzcianka, Grodzisk Wielkopolski, Wijewo i Sośnie otrzymały dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior+”. To pierwsze samorządy, które w tej edycji programu podpisały dziś wspólnie z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem umowy na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów.

W tym roku do dyspozycji samorządów w całej Polsce jest aż 80 mln zł.  Z tej kwoty spora część została skierowana do Wielkopolski. - Do dyspozycji wielkopolskich seniorów jest 5,3 mln, co pozwala nam stworzyć ponad 530 miejsc dla tych właśnie osób oraz dofinansować funkcjonowanie 1249 miejsc już istniejących – mówił wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Obecnie trwa postępowanie w ramach dodatkowego naboru ofert, w którym samorządy mogą ubiegać się o 16,5 mln zł środków na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów. Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 maja br.

 

W roku 2020 w ramach programu dofinansowane zostało utworzenie w Wielkopolsce  19 nowych placówek (1 Dom Senior+ i 18 Klubów Senior +) oraz funkcjonowanie 51 istniejących placówek, zapewniających 1249 miejsc dla seniorów. W latach 2016 - 2020 do Wielkopolski trafiło łącznie 18,8 mln (od początku programu ponad 19 mln).

 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI