iOstrowWlkp.pl reklamy
Zdrowie

Gmina Ostrów Wielkopolski dla szpital w Wolicy

2021-11-05 11:11:00
Zdjęcie: Facebook/WZZOZ Wolica
Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała 6 tys. zł na dofinansowanie wyposażenia oddziału rehabilitacji szpitala specjalistycznego leczenia chorób płuc w Wolicy koło Kalisza.

Jedyny w Wielkopolsce Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej, budowany w systemie modułowym, powstaje właśnie przy szpitalu w Wolicy. To inwestycja Samorządu Województwa Wielkopolskiego warta ponad 6 mln zł. 12 modułów, z których powstanie 26-łóżkowy odział i poradnia pulmonologiczna zmontowany został w dwie noce.

Powierzchnia nowo budowanego Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej w Wolicy to 750 m2, znajdują się w nim 54 pomieszczenia w tym 23 dwuosobowe pokoje z łazienkami dla pacjentów, pomieszczenia socjalne i Poradnia Pulmonologiczna dla pacjentów z problemami oddechowymi.

Prace wykończeniowe oddziału rehabilitacji w Wolicy powinny zakończyć się w listopadzie. Potem przyjdzie czas na wyposażenie obiektu. Pierwsi pacjenci zostaną tam przeniesieni już po świętach Bożego Narodzenia, a nowe przyjęcia na oddział będą od stycznia 2022 roku.

 

Ostrów i Kalisz zadeklarowały dla szpitala po 60 000 zł, powiat kaliski i ostrowski po 25 000, a pozostałe gminy - w tym gmina Ostrów Wielkopolski - dołożą po 6 000 zł.

 


Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK