iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Gmina Ostrów wesprze 37 przedsięwzięć sportowych

2021-01-27 08:01:00
Na ten cel samorząd zabezpieczył w budżecie na 2021 r. - 300 tys. zł. W sumie w konkursie na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej oraz sportu, realizowanego przez pozarządowe organizacje sportowe, zgłoszono 37 wniosków.

Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Wsparcie finansowe poszczególnych przedsięwzięć sportowych związanych m.in. z popularyzacją piłki nożnej, ręcznej, unihokeja, tenisa stołowego czy szachów wyniosło od 43 tys. zł do 500 zł.

 

- W konkursie wyznaczono dwa zadania do realizacji. Zadaniem pierwszym było wspieranie szkoleń dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych oraz upowszechnianie gry w piłkę nożną na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. Zadanie drugie to wspieranie masowych imprez rekreacyjno–sportowych umożliwiających mieszkańcom gminy Ostrów Wielkopolski aktywne uczestnictwo oraz wspieranie organizacji zawodów i imprez sportowych - zwracają uwagę samorządowcy.

 

Wnioski można było składać do 14 stycznia. 23 wnioski wpłynęły na pierwsze zadania i 14 na drugie. Pod kątem formalnym oceniała je komisja w składzie - Michał Szymoniak (radny gminy), Wiesław Janoś (komendant OSP), Łukasz Jędrzejak i Mateusz Kołeczko (obaj pracownicy urzędu gminy). Ona także zaproponowała podział środków finansowych. Jednak to do wójta gminy Ostrów Wlkp. należał ostatni głos co do wysokości przyznanej dotacji.Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 2