iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z powiatu

Główna ulica w Zacharzewie zrobiona

2020-07-03 08:07:00

Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl
Po ponad siedmiu miesiącach budowy, mieszkańcy mogą cieszyć się z zakończonej inwestycji. Droga została oficjalnie oddana do użytku. Był to drugi, ostatni etap prac.

- Zacharzew, to dziś jedna z najszybciej rozwijających się miejscowości w gminie Ostrów Wielkopolski. Tylko przy ulicy Rajskiej mamy około 90 domów jednorodzinnych. Kolejne powstają tu w ekspresowym tempie, dlatego bardzo się cieszymy z zakończonych prac. Brukowa nawierzchnia to duże udogodnienie, dlatego w imieniu mieszkańców bardzo dziękuje władzom gminy oraz radnym za tak potrzebną i ważną inwestycje – podkreśla sołtys Zacharzewa, Wiesław Janoś.

Prace przy budowie drogi rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Roboty trwały na odcinku 950 metrów bieżących. Wcześniej była to droga gruntowa. W ramach prac wybudowano kanalizację deszczową. Droga ma teraz 5 metrów szerokości. Na całej długości została wyłożona  kostką brukową, po obu stronach są krawężniki. 

Jak tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk wybór kostki brukowej nie był przypadkowy. Chodzi przede wszystkim o to, że zdecydowanie łatwiej w pasie drogowym wyłożonym kostką wybudować np.: kolejne przyłącze kanalizacyjne czy wodne.

Koszt tego zadania wyniósł 1 mln 100 tys. złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Pierwszy etap budowy ulicy Rajskiej od strony Ostrowa Wielkopolskiego był na przełomie 2016/2017 roku. Na całej długości pojawiły się progi spowalniające.

Rajska, to dziś główna ulica w Zacharzewie, równoległa do DK nr 36.

 

Z kolei przy ulicy Leśnej rozpoczęła się budowa 54 – metrowego odcinka drogi. Chodzi o dojazd do kilku nieruchomości. Tę inwestycję współfinansują mieszkańcy, właściciele zainteresowanych działek. Umowę darowizny podpisało trzech mieszkańców. Każdy z nich przekaże po 1700 złotych. W sumie będzie to kwota 5 100 złotych. Od kilku dni trwają prace. Teraz jest to droga gruntowa. Po zakończonej inwestycji będzie z kostki brukowej, wraz z krawężnikami obu stronach i odwodnieniem.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: ostrowwielkopolski.pl/Anna Woźnica



Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO



iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl