iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Głogowska zieloną "wyspą"

Niebawem ta część miasta stanie się ekologicznym korytarzem, którego zadaniem będzie m.in. zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.
Inwestycja polegająca na pielęgnacji istniejącej już zieleni a także nasadzeniu nowych drzew, krzewów oraz bylin w ciągu ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wlkp. pochłonąć ma ponad 270 tys. zł, z czego 100 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
 
- Widzimy, jak bardzo zyskują ostrowskie ulice, gdy pojawiają się na nich nowe drzewa. Tak jest choćby na naszym pięknym deptaku. To nie tylko efekt wizualny, ale także ekologiczny – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
 
W ciągu ulicy Głogowskiej nasadzonych zostanie 14 nowych drzew - dużych drzew o wysokości od 5 do 7 metrów i szerokości korony od 2 do 3 metrów. Ponadto na powierzchni ponad 1500 metrów kwadratowych nasadzone zostaną byliny i krzewy, również zadarniające, znakomicie nadające się do zacienionych miejsc. 
 
- By wszystkie rośliny dobrze się tu przyjęły wymienimy grunt na bardzo urodzajny, wykonamy też podziemny system stabilizacji drzew. To będzie prawdziwa zielona rewolucja – zwraca uwagę Beata Klimek.
 
(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również