iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w strefie czerwonej

2020-10-19 12:34:16

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonuje zgodnie z ograniczeniami wprowadzonymi w sierpniu. Przed wizytą w urzędzie konieczna jest rejestracja telefoniczna.

Przypomnijmy. Prezydent Beata Klimek od 17 sierpnia przebywa w kwarantannie w związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19. Z kolei jej zastępcy pracują zdalnie. 

W związku z trwającą epidemią i zwiększoną liczbą przypadków zarażeń wirusem COVID-19 zamknięte zostają Dzienny Dom „Senior +” przy ul. Limanowskiego oraz Klub Senior + przy ul. Piłsudskiego.

Uruchomiona ponownie zostaje pomoc dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – infolinia wsparcia oraz pomoc wolontariuszy w zakupach, czy wyprowadzaniu psów. 

 

Wolontariusze znów ruszą z pomocą

Od dziś, 19 października 2020 roku, uruchomiony zostaje numer telefonu - 62 720 48 26 - przeznaczony dla osób starszych, niepełnosprawnych, które nie mają wsparcia rodziny lub sąsiadów, a potrzebują pomocy. Zgłoszenia takie przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 12:00.

 

Całość koordynuje jednostka pomocy społecznej – Dzienny Dom „Senior+” oraz pracownicy Wydziału Spraw Społecznych. Akcja zorganizowana została już w marcu, w pierwszych tygodniach epidemii w Polsce, we współpracy  z Hufcem ZHP, Caritasem Diecezji Kaliskiej, grupą Szukamy i Ratujemy, schroniskiem dla zwierząt, parafią św. Pawła Apostoła oraz wolontariuszami WOŚP. Teraz zostaje reaktywowana.

 

Wolontariusze od 19 października są do dyspozycji i pomagają w drobnych zakupach (do 100 złotych), wykonują pilne opłaty, wyprowadzają psy i w miarę możliwości starają się rozwiązać zgłaszane problemy.

 

Uwaga - każdy wolontariusz wyposażony jest w identyfikator z numerem nadanym przez Urząd Miejski. Poproszony okaże się dowodem osobistym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa seniorzy mogą sprawdzić wolontariusza pod podanym numerem kontaktowym dla seniorów. Wolontariusze będą realizować swoje zadania do godziny 18:00. Każdy z nich jest wyposażony w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki).

 

- Mieszkańcy naszego miasta już wiosną udowodnili, że są solidarni i potrafią się jednoczyć w tak niełatwych momentach. Dziś znów wolontariusze ruszają z pomocą dla tych, którzy są w potrzebie. Seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na ostrowian. Raz jeszcze bardzo dziękuję wolontariuszom za ich ogromne zaangażowanie - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Infolinia wsparcia

W Ostrowie Wielkopolskim uruchomione zostają dwa numery telefonów – 669 991 530 i 669 990 592 - pod którymi specjaliści na co dzień współpracujący z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień, świadczyć będą pomoc psychologiczną. Numery będą aktywne od poniedziałku do piątku w godzinach 8 do 19.

- Przy telefonach będą czekali psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, terapeuci przygotowani do fachowego udzielania porad – zapewnia Daria Ciesielska, psychoterapeutka z ostrowskiego OPiTU.

W wyniku panującej epidemii, warunki naszego życia uległy istotnej zmianie. Są to zmiany, które mogą pogarszać psychiczne funkcjonowanie wielu z nas. Żyjemy w aurze niepewności co do stanu zdrowia własnego i najbliższych przy ograniczeniach wpływających na pracę, naukę i aktywny wypoczynek. Możemy doświadczać przez to obniżenia nastroju, napięcia, stanów lękowych, zmęczenia, rozdrażnienia, obniżenia odporności na stres.

 

- Wsparcie w tych trudnych chwilach jest niezwykle ważne. Z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 rośnie również strach. Zdarza się, że ludzie w tej niezwykle trudnej sytuacji przestają sobie radzić z codziennością, ze sprawami związanymi z tą konkretną chorobą, z utratą pracy. Nie zostawiamy ostrowian bez pomocy. Infolinia wsparcia rusza już dziś  – tłumaczy Sebastian Górski, zastępca prezydenta Miasta.

 

Linie telefoniczne są dedykowane zarówno dorosłym, jak i młodszym mieszkańcom naszego miasta. Warto podkreślić, że dzwoniąc na specjalną infolinię można zachować anonimowość. Każdy dzwoniący może liczyć na rozmowę z osobą wykwalifikowaną i kompetentną.

 

Więcej informacji o organizacji pracy urzędu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl