iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Folia z jonami srebra orężem w walce z Covid-19

Władze Ostrowa Wielkopolskiego postanowiły obkleić miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią Pure Zone. Ma ona wesprzeć ostrowski samorząd w walce m.in. wirusem Covid-19. Folia Pure Zone pojawi się w żłobku, przedszkolach, szkołach podstawowych, Ostrowskim Centrum Kultury, Arenie Ostrów oraz Centrum Przesiadkowym.

- Stawiamy na bezpieczeństwo. Projekt rozpoczynamy z myślą o najmłodszych - od miejskiego żłobka. Specjalną, rewolucyjną folią z aktywnymi jonami srebra zabezpieczamy elementy na których najczęściej pozostają drobnoustroje - wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zadania podjęła się ostrowska firma Professional, która ową folię z aktywnymi jonami srebra, posiadającą właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne, wprowadziła na polski rynek. Za "usługę" skasuje 386 376 złotych.

- Dostarczenie i zainstalowanie folii antywirusowej/antybakteryjnej Pure Zone  (z aktywnymi jonami srebra) w przestrzeni publicznej miasta Ostrowa Wielkopolskiego zamówiono, z wyłączeniem stosowania przepisów o zamówieniach publicznych, w oparciu o art. 46c ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - wskazuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Dodatkowo, w ramach współpracy, firma  Professional zdecydowała się zabezpieczyć folią również - Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz  pilotażowo, jeden z miejskich autobusów. Firma gwarantuje działanie folii 24h/7dni w tygodniu, nawet przez 5 lat.

- Pamiętajmy o tym, że dziennie przenosimy na naszych dłoniach aż 5 milionów różnych drobnoustrojów, które mimowolnie pozostawiamy na elementach które dotykamy, jak: klamki, poręcze, blaty. Dzięki oklejeniu takich elementów tą inteligentną folią minimalizujemy proces rozprzestrzeniania się drobnoustrojów - przekonuje Tobiasz Górecki, prezes firmy Professional z Ostrowa Wielkopolskiego.

Miasto już w 2020 roku zdecydowało się na współpracę z firmą Professional. Wówczas klamki, blaty, poręcze, deski sedesowe, przyciski i inne newralgiczne punkty zabezpieczono m.in. w Ratuszu, Urzędzie Miejskim, budynku Miejskiego Zarządu Dróg czy Centrum Rozwoju Komunalnego. Tym razem zabezpieczanie powierzchni w miejskiej przestrzeni publicznej ma potrwać do połowy maja 2021 roku.

- Choć walczymy z trudnym przeciwnikiem, nie poddajemy się. Będziemy walczyć o zdrowie nas wszystkich. W tym starciu nic nie daje nam 100% ochrony, ale zabezpieczenie miejskiej przestrzeni publicznej jest niezwykle ważne - zwraca uwagę Beata Klimek.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również