- Stawiamy na bezpieczeństwo. Projekt rozpoczynamy z myślą o najmłodszych - od miejskiego żłobka. Specjalną, rewolucyjną folią z aktywnymi jonami srebra zabezpieczamy elementy na których najczęściej pozostają drobnoustroje - wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Zadania podjęła się ostrowska firma Professional, która ową folię z aktywnymi jonami srebra, posiadającą właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne, wprowadziła na polski rynek. Za "usługę" skasuje 386 376 złotych.
- Dostarczenie i zainstalowanie folii antywirusowej/antybakteryjnej Pure Zone (z aktywnymi jonami srebra) w przestrzeni publicznej miasta Ostrowa Wielkopolskiego zamówiono, z wyłączeniem stosowania przepisów o zamówieniach publicznych, w oparciu o art. 46c ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - wskazuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Dodatkowo, w ramach współpracy, firma Professional zdecydowała się zabezpieczyć folią również - Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz pilotażowo, jeden z miejskich autobusów. Firma gwarantuje działanie folii 24h/7dni w tygodniu, nawet przez 5 lat.
- Pamiętajmy o tym, że dziennie przenosimy na naszych dłoniach aż 5 milionów różnych drobnoustrojów, które mimowolnie pozostawiamy na elementach które dotykamy, jak: klamki, poręcze, blaty. Dzięki oklejeniu takich elementów tą inteligentną folią minimalizujemy proces rozprzestrzeniania się drobnoustrojów - przekonuje Tobiasz Górecki, prezes firmy Professional z Ostrowa Wielkopolskiego.
Miasto już w 2020 roku zdecydowało się na współpracę z firmą Professional. Wówczas klamki, blaty, poręcze, deski sedesowe, przyciski i inne newralgiczne punkty zabezpieczono m.in. w Ratuszu, Urzędzie Miejskim, budynku Miejskiego Zarządu Dróg czy Centrum Rozwoju Komunalnego. Tym razem zabezpieczanie powierzchni w miejskiej przestrzeni publicznej ma potrwać do połowy maja 2021 roku.
- Choć walczymy z trudnym przeciwnikiem, nie poddajemy się. Będziemy walczyć o zdrowie nas wszystkich. W tym starciu nic nie daje nam 100% ochrony, ale zabezpieczenie miejskiej przestrzeni publicznej jest niezwykle ważne - zwraca uwagę Beata Klimek.
(alf)
Poprzednia
Następna