iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Festyny w gminie Nowe Skalmierzyce

2019-06-03 12:56:12

1 czerwca na stadionie w Nowych Skalmierzycach odbył się gminny Dzień Dziecka. Na zgromadzonych uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci korzystały z warsztatów plastycznych, konkursów z nagrodami, zajęć z robotyki, malowania twarzy, zamków dmuchanych, występów scenicznych...

Zainteresowanie wzbudziły również: widowiskowy pokaz OSP Skalmierzyce, obecność policji oraz karetki - do każdego pojazdu tych służb mundurowych można było wejść i poznać tajniki zawodu. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka. - Cieszę się z sukcesu imprezy, która -mam nadzieję- na stałe wpisze się w kalendarz naszych wydarzeń. Mam już pomysły na kolejne festyny integrujące społeczność lokalną, bo widzimy, że jest takie zapotrzebowanie społeczne. 

Podobnego typu festyny odbyły się również w innych miejscowościach gminy, m.in. we Węgrach, Gniazdowie, Śmiłowie czy Ociążu.

O dobrą rozrywkę w tej ostatniej wsi zadbały rady sołeckie Ociąża, Fabianowa oraz Kwiatkowa wraz z tamtejszymi kołami gospodyń wiejskich. Atrakcje, jakie zaoferowano uczestnikom rodzinnego pikniku, który odbył się 2 czerwca w parku krajobrazowym,  obejmowały m.in. konkursy i zabawy przeprowadzane pod okiem animatora kultury, dmuchane zamki, pokaz wozów strażackich, znakowanie rowerów, darmowe stoisko kulinarne, stoisko żużlowe z przejazdami motocyklem oraz cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem fotobudkę, w której można było uwiecznić towarzyszące temu radosnemu świętu emocje.

Tego samego dnia świętowały dzieci z miejscowości Węgry, dla których o moc atrakcji zadbali wspólnie rada sołecka oraz KGW. Na tutejszej imprezie również nie brakło dmuchanego zamka, animacji oraz licznych konkurencji sportowych, w tym przeciągania liny. Bogato zastawione stoły zachęcały natomiast do skorzystania z takich smakołyków, jak wata cukrowa, popcorn, słodkie przekąski czy grochówka.

W Śmiłowie festyn rodzinny, który odbył się tydzień wcześniej, 25 maja, połączył dwa święta – Dzień Dziecka oraz Dzień Matki. Przybyli na niego niemal wszyscy mieszkańcy wsi. Ci mniejsi mogli zjeść pyszną watę cukrową i świeży popcorn oraz skorzystać z dmuchanych zamków i zabaw przygotowanych przez animatorkę Karolcię. Dorośli natomiast w godzinach wieczornych wzięli udział w ognisku zorganizowanym przez sołtys wsi - Monikę Tomalę przy udziale finansowym gospodyń wiejskich oraz środków z gminnego budżetu.

 

 Fotorelacja


Źródło: Aleksander Liebert Magdalena Kąpielska Justyna StrzyżReklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl