iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Elektryczną hulajnogą przez Ostrów? Na razie testowo

Zdjęcie: Facebook
Na ostrowskim Rynku pojawiły się dziś hulajnogi elektryczne. Każda z nich wyposażona jest w manetkę gazu i hamulca elektrycznego oraz dodatkowo nożnego na tylnym kole. Jest także wyświetlacz informujący o prędkości i poziomie naładowania baterii. Dodatkowo każda hulajnoga posiada światło z przodu i z tyłu.
- Ta nowa Inicjatywa świetnie wpisuje się w nowoczesny wizerunek miasta, wspiera ekologiczne podejście do środowiska oraz zapewni mieszkańcom alternatywne środki komunikacji, które z powodzeniem znajdują miejsce w innych miastach Polski - czytamy na fanpage'u Beaty Klimek, prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. - To inicjatywa firmy Green Electricity, która wprowadza w naszym mieście system ich wynajmu w systemie free floating - czyli swobodnego przemieszczania się. Całość obsługiwana jest z poziomu wygodnej aplikacji: blinkee.city.
 
Zastosowanie w pojazdach urządzeń telemetrycznych pozwala śledzić ich lokalizację, ale też zapewnia kontrole nad nimi poprzez rejestrację wszelkich zdarzeń. Całość projektu prowadzona jest równolegle z edukacją klientów - tak, aby pojazdy były wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem oraz poruszały się i były pozostawiane w zgodzie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Klienci którzy nie stosują się do zasad ruchu są wyłapywani, edukowani lub w przypadkach zawinienia karani. Codzienny serwis na miejscu pozwala na kontrole floty w każdym momencie.
 
Aby wypożyczyć hulajnogę wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację mobilną. Użytkownik może zarezerwować pojazd na 15 minut. Koszt usługi według operatora, wynosi 2,50 zł opłaty startowej oraz 49 gr za minutę.
 

 
 
Źródło: Facebook

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI