iOstrowWlkp.pl reklamy
Siatkówka

Dziewczęta z IV LO mistrzyniami powiatu

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

We wtorek odbył się finał Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Siatkowej Kobiet. W zawodach triumfowały zawodniczki IV Liceum Ogólnokształcącego.

Turniej mistrzowski odbył się w Arenie Ostrów. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z czterech szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat ostrowski:

  • Zespół Szkół Usługowych,
  • II Liceum Ogólnokształcące,
  • IV Liceum Ogólnokształcące,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych.

Wcześniej w meczach półfinałowych zmierzyły się IV LO z II LO oraz ZSE z ZSU. Zwycięsko z tych rywalizacji wyszły ekipy IV LO i ZSU. W meczu o brązowy medal stanęły więc naprzeciw sobie drużyny II LO i ZSE. Drugi z tych zespołów okazał się lepszy zdobywając puchar za trzecie miejsce.

W finale nie brakowało emocji jednak bezkonkurencyjną drużyną była reprezentacja IV LO, która ograła rywalki 3:0. Zwyciężczynie, to podopieczne Piotra Zwierza – nauczyciela wychowania fizycznego, który jest jednocześnie pomysłodawcą imprezy i jej organizatorem.

Puchary dla każdej z czterech drużyn wręczył starosta ostrowski Paweł Rajski. Każda z uczestniczek finałowego turnieju została nagrodzona medalem.

– W finale było wszystko, co jest właściwe dla sportowego widowiska: wielkie emocje, zacięta walka, puchary i medale dla najlepszych, a także trybuny pełne kibiców oraz radość mistrzyń i łzy pokonanych. Najważniejsze jednak nie są wyniki, ale fakt, że młodzież chce sportowo spędzać czas. Często żartując mówię „chce się sportować’’. Brawa dla organizatorów, nauczycieli i wszystkich zawodniczek – mówił po zakończeniu finału P. Rajski.

Należy zaznaczyć, że w zmaganiach wcześniej brały udział wszystkie szkoły prowadzone przez powiat. Mecze rozgrywane były od grudnia.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI