iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

„Dzień Przedsiębiorczości” z policjantami

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Ostrowscy policjanci włączyli się w kolejną już edycję ogólnopolskiego projektu „Dzień Przedsiębiorczości”. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościła w swoich progach młodzież III Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się z bliska służbie w policji.

6 kwietnia w ramach „Dnia Przedsiębiorczości” komendę Policji w Ostrowie Wielkopolskim odwiedziła młodzież III LO, która zapoznała się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy na różnych stanowiskach.  

Mundurowi opowiedzieli gościom o swoich doświadczeniach w pracy zawodowej i zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Uczniowie zdobyli też wiedzę o kryteriach naboru, w tym o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia służby w policji.

Ostrowscy policjanci zaprosili młodzież do zwiedzenia budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, dzięki czemu goście mieli okazję poznać specyfikę pracy w poszczególnych wydziałach.

Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudzili technicy kryminalistyki Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Mundurowi przybliżyli zebranym jak wygląda ich codzienna służba. Policjanci opowiedzieli o trybie szkolenia, jakie muszą przejść.  Wspomnieli też o  pracy na miejscu zdarzeń. To od technika zależy odnalezienie i prawidłowe zabezpieczenie wszystkich śladów, które w dalszym postępowaniu będą niezbędne do wykrycia i ukarania sprawcy.

„Dzień Przedsiębiorczości” to jeden ze sposobów bliższego poznania określonych zawodów, dlatego też spotkanie miało na celu przybliżenie służby w policji.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tagi: LO, policja, ostrówTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI