iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Dzień Patrona w IV LO

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W ostrowskim IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina świętowano Dzień Patrona. Było ślubowanie pierwszych klas, wręczono tradycyjne nagrody „Fryderyki”, a uroczystość zwieńczył poruszający spektakl w wykonaniu młodych aktorów.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Ostrowskim Centrum Kultury, przeprowadzono tradycyjne ślubowanie pierwszych klas, wręczono również „Fryderyki” – nagrody dla osób szczególnie zasłużonych dla szkoły Powiatu Ostrowskiego. W tym roku w gronie nagrodzonych byli: Agata Pater - nauczycielka matematyki i opiekunka samorządu uczniowskiego, Tomasz Pilarski, który dba o sprzęt elektroniczny na terenie szkoły oraz Olga Szlachta - uczennica klasy 2f osiągająca fenomenalne wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej.

Zwieńczeniem uroczystości było widowisko teatralno-muzyczne „Pan Chopin i Pokolenie Z” przygotowane przez młodych aktorów skupionych wokół zespołu teatralnego IV LO prowadzonego przez Agnieszkę Dukowicz-Kujawę, która odpowiadała za reżyserię przedstawienia. Niezwykle poruszający spektakl nawiązywał do życia i twórczości patrona szkoły Fryderyka Chopina, ale jednocześnie zwracał też uwagę na problemy młodych ludzi, m.in. ich pragnienie wolności, zaakcentowanie dążeń do spełniania własnych marzeń i realizacji celów. 

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI