iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dzielnicowe spotkały się z seniorami

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Dzielnicowe z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ramach programu „Seniorze bądź bezpieczny” oraz akcji „Haki na cyberataki” uczestniczyły w spotkaniu z seniorami. Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

Mł. asp. Natalia Raszewska i mł. asp. Paulina Kozłowska podczas spotkania z seniorami omówiły bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie, w środkach komunikacji miejskiej. Policjantki zachęcały do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Przestrzegały też, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać złowić się metodą na wnuczka, księdza, policjanta, prokuratora…

Funkcjonariuszki przybliżyły również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania.

Spotkanie odbyło się 29 września w sali osiedlowej przy ul. Truskawkowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Policja przypomina!

Oszuści nie ustają w poszukiwaniu swoich ofiar. Pamiętajmy, że sprawcy wymyślają coraz to nowsze metody działania, chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Dlatego apelujemy! Każdy kto dzwoni i prosi o pieniądze lub dostęp do naszego konta bankowego to oszust! Bądźmy rozważni i ostrożni wpuszczając nieznajomych do swojego domu. Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać.

 

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI