iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Dwóch kibiców skazanych przez sąd. Policja ustala kolejne osoby związane ze sprawą

Zdjęcie: Archiwum redakcji - zdjęcie poglądowe

Dwóch 26-latków, którzy zakłócili zawody żużlowe w Ostrowie Wielkopolskim zostało skazanych przez sąd. Otrzymali kary grzywny w wysokości po 6 tys. zł oraz zakazy stadionowe na okres 2 lat, na wydarzenia z udziałem drużyny z Leszna.

Na niedzielnym meczu żużlowym (3 lipca br.), rozegranym pomiędzy drużynami Arged Malesa Ostrów Wlkp. a Fogo Unia Leszno, policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy w trakcie wydarzenia zakłócili przebieg imprezy. Sprawcy rzucali butelkami oraz kubkami z napojami m.in. w kibiców gospodarzy. 

 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 26-letni mieszkaniec Wschowy i 26-letni mieszkaniec Leszna przyznali się. Złożyli wyjaśnienia.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuraturze oraz sądowi rozpoznać sprawę w trybie przyspieszonym. 

 

Wczoraj Sąd skazał 26-letniego mieszkańca Leszna oraz 26-letniego mieszkańca Wschowy na kary grzywny w wysokości po 6000 zł i zakazy wstępu na stadiony, na 2 lata, z udziałem drużyny żużlowej z Leszna. 

 

Policjanci w dalszym ciągu analizują nagrania z niedzielnego meczu. Zajmują się ustalaniem kolejnych osób, które mogły zakłócić przebieg tej imprezy masowej. 

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również