iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Dwie powiatowe drogi do remontu

Dwa projekty inwestycyjne przy drogach powiatowych otrzymają dofinasowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wnioski w tej sprawie przygotował Powiatowy Zarząd Dróg.

Wybrane do dofinansowania drogi znajdują się na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Pierwszy projekt dotyczy przebudowy drogi w Topoli Małej (gmina Ostrów). W ramach inwestycji powstanie ścieżka rowerowa po jednej stronie, chodnik po drugiej oraz nowa poszerzona nawierzchnia jezdni.

Szacowany koszt zadania wynosi ok. 9,5 mln zł. z czego dofinansowanie z ma wynieść 7,5 mln zł. Wkład własny Powiatu Ostrowskiego to ok. 1,9 mln zł.

Drugie zadanie to modernizacja drogi Mączniki-Węgry-Chotów (gmina Nowe Skalmierzyce). Ta inwestycja o wartości ok. 10,6 mln zł z czego dofinansowanie wyniesie ok. 8,5 mln zł.

- Cieszy fakt, że zostaną wyremontowane kolejne drogi, ale także to, że uda się wybudować nowe ścieżki rowerowe i uda się je "wpiąć" w już istniejącą sieć dróg dla rowerów. Z każdym rokiem ta sieć staje się coraz dłuższa, ale też mieszkańcy coraz częściej domagają się kolejnych inwestycji w tym zakresie - powiedział starosta Paweł Rajski.

Realizacja tych zadań planowana jest na 2025 rok.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI